1.Ieškokite sau tinkamo, o ne „bet kokio“ darbo.

2.Sukurkite savo gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką.

3.Žinokite, kokio darbo ieškote:

4.Patalpinkite savo gyvenimo aprašymus visuose darbo skelbimų portaluose – internetinėje erdvėje. Juose nuolatos lankosi darbdaviai. Bet ne tik jie naudojasi darbuotojų CV duomenų bazėmis. Tai daro ir personalo vadybininkai, ir atrankos kompanijos.

5.Karjeros tinklapiuose savo gyvenimo aprašymą rašykite labai atsakingai, o ne atmestinai. CV negali atrodyti bet kaip, net jei jį pildote internete. Gyvenimo aprašymas nuolatos turi būti atnaujinamas.

6.Dažnai užeikite į darbo skelbimų portalus, nes juose skelbiami įvairūs darbo pasiūlymai. Jei rasite sau tinkamą, nedvejodami siųskite savo gyvenimo aprašymą bei trumpą motyvacinį laišką.

7.Neskaitykite visų skelbimų iš eilės, atsirinkite tik tuos, kurie yra Jums tinkančios srities. Dažniausiai skelbimai yra surūšiuoti pagal tam tikrus kriterijus, pavyzdžiui pagal pareigas, vietovę, bendrovės veiklą ir t.t.

8.Ieškodami darbo, naudodamiesi internetu, „Google“ paieškoje galite įvesti tikslų norimos pareigybės pavadinimą, gausite darbo pasiūlymų sąrašą, surinktų iš įvairių internetinių tinklapių. Tiksliai nurodykite pareigybės pavadinimą, kuris būtų sudarytas iš kelių žodžių, pavyzdžiui „pardavimų vadybininkas Vilnius“.

9.Atkeipkite dėmesį į nacionalinę spaudą bei specialius darbo skelbimų skyrius. Juose galite rasti Jums tinkamą darbo pasiūlymą.

10.Apsilankykite internetinėse svetainėse tų įmonių, kuriose norėtumėte dirbti. Dažnai ten galima rasti specialų skyrelį „karjera“, kuriame talpinami skelbimai apie laisvas darbo vietas. Kitas variantas, įmonės aprašo norimo darbuotojo tipą ir prašo atsiųsti gyvenimo aprašymą nurodytu elektroninio pašto adresu, tokiu būdu yra kaupdami kandidatų CV.

11.Dar vienas geras darbo pasiūlymų šaltinis – specializuota tam tikros srities spauda arba internetiniai tinklapiai.

12.Nusiųskite savo gyvenimo aprašymą personalo paieškos ir atrankos įmonėms, pažymėdami, kokios darbo vietos norite.

13.Bendrų skelbimų svetainėse, tikriausiai, Jums pasiūlys nesurūšiuotus ir nesuredaguotus darbo skelbimus, bet yra tikimybė, kad ten rasite variantų, atitinkančių Jūsų lūkesčius.

14.Pasakykite savo artimiesiems, draugams, pažįstamiems, kad ieškote darbo ir koks darbas Jums būtų priimtinas. Tokiu būdų gali suveikti „iš lūpų į lūpas“ principas.

15.Pasiimkite kelis gyvenimo aprašymus, eidami į „Karjeros muges“ ar Jums tinkamos srities parodas. Ten ne tik sužinosite darbo rinkos naujienas, bet ir pasidomėsite veiklos naujovėmis ir turėsite galimybę užmegzti naudingų kontaktų.

16.Jei Jums pavyko rasti tinkamą darbo pasiūlymą, atidžiai jį perskaitykite ir pagal jį pataisykite savo gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką, kad sudomintumėte darbdavį.

17.Pataisytus CV siųskite kuo greičiau, neatidėliodami kitai dienai. Kiekviena uždelsta diena sumažina tikimybę gauti darbą. Na, nebent esate pats geidžiamiausias darbuotojas.

18.Nuolatos tikrinkite savo elektroninį paštą, bet tai nereiškia, kad turite būti „prilipęs“ prie kompiuterio.

19.Mobilusis telefonas turi būti įjungtas ir būti ryšio zonoje, nes darbdavys gali susisiekti bet kurią minutę.

20.Nusiteikite tam, kad kartais darbdaviui užtenka vieno pokalbio telefonu su kandidatu. Nuo to, kaip Jūs bendrausite, gali priklausyti, ar būsite pakviestas pokalbiui dėl darbo.

Views All Time
Views All Time
1740
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!