Ar visada verta pasitikėti navigacine įranga? Keli naudingi patarimai…

gps navigation Straipsniai.lt

Kas dieną tobulėjant technologijomis ir joms vis labiau įsiveržiant į mūsų kasdienybę, daugelis joms leidžia pernelyg daug. Nors Lietuvoje žmonės dar linę pasitikėti sava galva, jau galime aptikti atvejų, kai dėl navigacinės įrangos rodmenų žmonės pasiklydo ar net matydami ženklą į Vilnių vistiek pasuko į Kauną, nors ir keliavo į sostinę. O užsienyje, ypač Anglijoje ar JAV tokie atvejai yra normali kasdienybė ir navigacinės įrangos gamintojams tenka taisyti milijonus klaidų, leisti naujus įrenginius, tobulinti technologijas.

Taigi šio straipsnio (labai trumpo) pagrindinė įdėja ir yra tokia- ar pasitikėti navigacinės įrangos parodymais? Atsakymas vienareikšmis- ne. Tačiau tikrai nesakau jog GPS yra visiškai nenaudingas išradimas. Tai tikrai palengvina keliones ir tikslo paieškas. Tačiau norint nepasiklysti, reikėtų pasinaudoti keliais naudingais patarimais.

1. Naudokitės išsamiais žemėlapiais skirtais būtent tai šaliai. Pvz. Lietuvoje puikus, išsamus žemėlapis yra „TOPO Lietuva”. Taigi keliaujant į kitą šalį pasirinkite tinkamus žemėlapius.

Straipsniai 1 reklama

2. Tinkama navigacinė sistema. Jokių būdų nepatariu įsigyti pačios pigiausios GPS sistemos. Kas dieną matome reklamas siūlančias GPS imtuvą su ekranu įsigyti už 100-300 litų. Abejoju ar gera GPS įranga gali tiek kainuoti. Siūlau rinktis iš „Tom Tom”, „Garmin”, „Nuvi”, „Mio” ir kitų garsių gamintojų, kurie savo produktą tobulino ne vienerius metus. Apie pigias kiniškas kopijas geriau išvis nesvajoti. O tuo labiau tokiai įrangai rasti gerą, suderinamą žemėlapį yra neįmanoma.

3. Visuomet pasitikslinkite ar imtuvas gerai funkcionuoja. Paprasčiausias būdas yra apžiūrėti pravažiuojamus kelio ženklus ar degalines bei kitus objektus. Jei GPS imtuvas kvailioja- tiesiog jį perkraukite.

4. Atnaujinkite programinę įrangą. Gamintojai dažnai pateikia programinės įrangos (ang. firmware) atnaujinimus. Stenkitės prieš keliones juos atlikti. Dažniausiai tuose atnaujinimuose ištaisomos buvusios klaidos, pagreitinamas imtuvo darbas, padidinamas tikslumas. Svarbiausia jog tai nieko nekainuoja.

5. Imtuvą laikykite tiesiai po langu. Jokių būdų neužkiškite imtuvo po panele ar kur nors į galą. Stenkitės jog imtuvas tūrėtų tiesioginį matomuą į dangų, nes imtuve esanti antena nėra pati stipriausia ir kartais jai sunku gaudyti palydovus, todėl neapkraukite imtuvo ir pasirūpinkite tinkama pozicija.

6. Na ir patarimas pabaigai visiškai nesusijęs su GPS darbu. Išipus iš automobilio, pasirūpinkite jog GPS įranga neliktų matoma ilgapirščiams. Kadangi prekė yra gana paklausi, šiuo grobiu susidomi dažnas.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *