Onuškio bažnyčia pastatyta 1823 – 1829 metais stačiakampė, halinė. Abipus presbiterijos galudžiasi nedidelė zakristija ir lobynas, virš jų yra galerijos, nuo presbiterijos atskirtos baliustradomis.

Pagrindinis fasadas matyt sukurtas sekant Vilniaus katedros pavyzdžiu, tačiau gerokai nuo jos skiriasi. Šešios laibos dorėninio portiko kolonos be bazių, bet su stambokais kapiteliais. Už portiko, tinkuotoje navos sienoje tarp piliastrų, įkomponuotos keturios nišos su evangelistų skulptūromis. Platų ir aukštą trikampį frontoną apibrėžia karnizai su modeljonais.

Šoniniuose fasaduose klasicizmo formos persipyna su liaudies architektūrai būdingomis dailiai sumūrytų lauko reidulių plokštumomis. Tamsiame akmenų ir į skiedinį gausiai prikamšytų skaldos gabalelių fone išsiskiria baltai tinkuoti piliastrai, antablementas, stačiakampiai langų ir durų apvadai. Presbiterijos fasadas taip pat apmūrytas akmenimis. Jo frontone ,ties dideliu pusapskričiu presbiterijos langu, nutrūksta visą pastatą juosiantis antablementas si modiljonais papuoštu karnizu.

Interjeras kuklus. Keturias poros kolonų skaido jo erdvę į tris beveik vienodo aukščio navas, suskliaustas cilindriniais skliautais. Sienose, tarp langų, išdėsyti piliastrai. Vargonų choro galeriją puošia orderio elementai: ištiesti piliastrai su horizantaliais kapiteliais, arkados, karnizėliai su modiljonais

Views All Time
Views All Time
2427
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!