Dviaukščiai, pailgi stačiakampiai rūmai dengti keturšlaičiu stogu, dominuoja aplinkoje turiu ir puošniomis formomis. Abiejų aukštų patalpos sudėstytos simetriškai, anfiladine tvarka, susisiekia tarpusavyje ir su koridoriumi. Platūs paradiniai laiptai iš vestibiulio veda į antrąjį aukštą.

Rūmų išorės formos vėlyvojo klasicizmo krypties. Pagrindinis fasadas ypač orginalios kompozicijos. Kitaip negu daugelį Lietuvos dvaro rūmų, K. Podčašinskis būdinga ampyrui maniera keturių dorėninų kolonų portiką iškėlė į antrąjį aukštą, virš trijų atvirų arkų prieangio. Fasade į parko pusę portiką pakeitė balkonu ir suporintais piliastrais iš šonų. Fasadų plokštumas dar pagyvina traukos, langų apvadai.

Gana puošnus rūmų vidus: daugumoje patalpų veidrodiniai skliautai, vestibiulio skliauto platfonerozetė ir meandra. Erdvios laiptinės nišose stovėjo skulptūros, virš durų buvo medžio raižiniai. Antrojo aukšto kambarius puošė auglanio motyvo lipdiniai, saikingai paauksuoti platfonai, angokraščiai, frizai.

Jašiūnų dvaro rūmuose jau pastebima ampyro ir romatizmo įtaka, tai vienas orginaliausių Lietuvos vėlyvojo klasicizmo kūrinių.

Views All Time
Views All Time
5235
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!