Ron Hipschman pasakojimas

SETI paieška yra didžiulis uždavinys. Kur ir kaip mes ieškome? Mes iš karto turime susitarti dėl metodu. Keletas tinkamiausių ateina į galvą.

Visų pirma mūsų draugai ateiviai gali keliauti kosminiais laivais ir mus aplankyti. Tai būtu geriausias bendravimo metodas – veidas į veidą. Gaila, bet nepaisant visų Rosvelų, žmonių pagrobimų ir bendravimų, nėra nei vieno mokslinio įrodymo, kad ateiviai kada nors lankėsi mūsų planetoje. Nei vieno. Energijos kiekis ir laiko tarpas reikalingas keliauti tarp žvaigždžių yra toks didelis, kad reikalingas labiau “ekonomiškas” būdas. Atlikę paprastus paskaičiavimus, mes įsitikinsime, kad net jei kas ir išrastu kosminį laivą su efektyviausių varikliu (Start Trek’o fanai bus pamaloninti žinodami, kad tai materijos ir antimaterijos sąveika), tai kelionė pirmyn ir atgal iki artimiausios žvaigždės Kentauro alfos tuktų 20 metų, o reikalingos energijos užtektu apšviesti ir šildyti milijoną namų trisdešimt milijonų metų. ir šioje kelionėje galėtu dalyvauti tik keletas žmonių keleiviais. Tai nėra ekonomiškas būdas bendrauti nes šių dienų kainomis energijos sąnaudos kainuotu virš $30 kvadrilijonų (1015) . Ar galite įsivaizduoti nežemišką visuomenę skiriančią tokį kiekį resursų, kad nusiųstu keletą savo atstovų draugiškam vizitui? Žinoma, jie galėtu pasiųsti tūkstančius lengvų palydovų, skelbiančių apie jų egzistavimą ir siunčiančių surinktą medžiagą atgal, bet tai vis tiek labai brangu laiko ir resursų atžvilgiu. Net jei męs norėtumėme tikėti erdvės iškreipimais, laiko duobėmis ir kitais mokslinės fantastikos stebuklais jie taip ir liks fantastika.

Atrodo nerealu, kad nežemiška civilizacija paaukotu $30 kvadrilijonų dolerių mūsų kainomis, kad aplankytu mus asmeniškai. Bendravimas radijo signalų pagalba būtų labiau ekonomiškas.

Kaip jūs susisiekiate su toli gyvenančiu draugu ar gimine, jei tik norite pasakyti “labas”. Keliausite tenai. Tikriausiai ne. Jūs paprasčiausiai pakelsite telefono ragelį ir paskambinsite, ar pasiųsite elektroninį laišką. Šie metodai yra daug labiau ekonomiškai racionalūs, nei kelionė lėktuvu. Analogiškai , bet kokia civilizuota visuomenė pasirinks bendravimą “ekonomiškais” metodais.

Geriausias mums žinomas bendravimo metodas yra radijo bangomis. Radijo signalų siuntimas yra labai pigus, naudojama technologija, kuria lengva išrasti ir sukonstruoti, o bangos talpina pakankamai informacijos. Be to informacija skrieja greičiausiai visatoje, šviesos greičiu. Joks kosminis laivas niekada net neprisilygins šiam greičiui. Dar daugiau , jei jūs naudojate radijo siųstuvą, jūs galite jį nukreipti į milijonus krypčių ir vienu metu bendrauti su keletu civilizacijų. Su laivu taip nesigaus. Pažiūrėkime į visus būdus kaip mes naudojame radijo transliacijas: radijas, TV, mobilūs telefonai, visi satelitai, GPS navigacija ir dar daugiau. Žemėje męs jau nusprendėme, kad tai – efektyviausias būdas!

Taigi, jei męs ieškosime ateivių bandančių susisiekti su mumis redio signalų pagalba, męs susidursime su kita problema. Kai įsijungiate savo radijo imtuvą, jūs nusprendžiate kokį kanalą ar dažnį klausytis. Jūs galite paieškoti įvairiuose bangose — AM, FM, trumposiose banguose, policijos, ir etc. — kol rasite norimą programą. Analogiškai, mes turime įjungti mūsų “nežemišką ausį” norėdami rasti ateivius. Elektromagnetinis spektras yra labai, labai didelis ir čia yra kai kurie fenomenai kurie gali mums padėti apsispręsti. Būtų gerai surasti pakankamai mažą elektromagnetinį spektrą kuriame pradėti paieškas.

Views All Time
Views All Time
2758
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!