Kinijoje dėl NSO valandą buvo paralyžiuotas oro uosto darbas (Video)
|

Kinijoje dėl NSO valandą buvo paralyžiuotas oro uosto darbas (Video)

Rytų Kinijos Chančžou mieste visą valandą buvo nutrauktas Siaošanio oro uosto darbas. Danguje pasirodžius neatpažintam skraidančiam objektui (NSO) oro uosto administracija nusprendė nebeleisti lėktuvams kilti ir nebepriimti atskrendančių lėktuvų. Kaip administracija informavo vietos žiniasklaidą, NSO buvo pastebėtas apie 21 val. vietos (16 val. Lietuvos) laiku trečiadienį. Dėl to visi į Chančžou skrendantys lėktuvai buvo nukreipti į gretimus oro uostus. Kai apie sutrikdytų skrydžių priežastis buvo pranešta jų laukiantiems keleiviams, žmonės pasipylė į lauką, tačiau taip ir nesugebėjo danguje nieko įžiūrėti. Vėliau oro uosto atstovai žurnalistams paaiškino, kad NSO buvo galima stebėti tik prietaisų ekranuose. Prabėgus valandai oro uostas grįžo prie įprasto darbo ritmo. Pradėtas tyrimas, rašo newsru.com. Pažymėtina, kad tai ne pirmas kartas, kai oro uostuose susiduriama su nepaaiškinamų skraidančių objektų atsiradimu, tačiau anksčiau apie tokius atvejus stengtasi garsiai nekalbėti. Pavyzdžiui, 1992 metais su Londono Hitrou oro uosto dispečeriai pranešė, kad pastebėjo didelį trikampį juodos spalvos objektą, kuris iš pradžių nejudėjo, o po to nuskrido. Apie tai tapo viešai žinoma tik pernai išslaptinus su tuo susijusius gynybos ministerijos dokumentus. 1991 metais tame pačiame oro uoste aviakompanijos „Alitalia” lėktuvas vos nesusidūrė su NSO. Priartėję prie oro uosto pilotai pastebėjo raketą primenantį objektą, kuris praskriejo pro pat lainerį. Nei civilinės, nei karinės aviacijos specialistai taip ir nesugebėjo paaiškinti, kas tai buvo.

Išslaptinti nauji duomenys apie NSO stebėjimus D. Britanijoje
|

Išslaptinti nauji duomenys apie NSO stebėjimus D. Britanijoje

Didžiosios Britanijos gynybos ministerija išslaptino dar kelis naujus dokumentus, kuriuose yra liudijimų apie nenustatytų skraidančių objektų (NSO) stebėjimą. Pagal vieną iš šių dokumentų, 1989 metų lapkritį „nepaprastai išsigandusi” moteris paskambino BBC atstovams Safolko grafystėje ir pareiškė, kad bendravo su vyru, kuris pareiškė, kad yra ateivis. Ji sakė, kad susitiko šviesiaplaukį vyrą, kalbantį su skandinavišku akcentu, kai vedžiojo šunį. Vyras papasakojo, jog visuomenės dėmesį atkreipę ratai kviečių laukuose lieka, kai atvyksta į Žemę tokie, kaip jis, ir pridūrė, kad atvyko su draugiškais ketinimais. Nežinomasis taip pat pranešė, jog ją užkalbino, nes pamanė, kad reikia tai padaryti, nors jam buvo pasakyta nebendrauti su žmonėmis. Kai moteris parbėgo namo, išgirdo garsų dūzgimą ir pamatė didelį balioną, įkaitusį iki oranžinės spalvos ir pakilusį į orą. Šis liudijimas užfiksuotas policijos ir apsaugos ministerijos dokumentuose su žyme, kaip „ganėtinai neįprastas”. Po trejų metų du Hitrou oro uosto Londone dispečeriai pareiškė, kad matė juodą bumerango formos NSO. Jis iš pradžių nejudėjo, o vėliau pasislėpė rytmetinės saulės spinduliuose. Savaite anksčiau keli vienas kito nepažįstantys žmonės pareiškė, kad matė ant kelio Linkolnšyro grafystėje panašų trikampį objektą su trimis signalinėmis šviesomis. Kai kurie žmonės sustabdė mašinas ir iš jų išlipo, tikėdamiesi geriau įžiūrėti keistą objektą.

D. Britanija: per pastaruosius 50 metų NSO forma keitėsi
|

D. Britanija: per pastaruosius 50 metų NSO forma keitėsi

Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos gynybos ministerija ir Nacionaliniai archyvai paviešino dokumentus apie pastebėtus neatpažintus skraidančius objektus ir nežemiškas būtybes. Tai jau penktasis panašių įrašų rinkinys, paskelbtas kaip dalis projekto, kuriuo siekiama šias bylas parodyti plačiajai visuomenei, skelbia CNN. Tačiau ketvirtadienį paviešintas dokumentas yra didžiausias iš visų anksčiau skelbtų, jį sudaro daugiau nei 6 tūkst. puslapių medžiagos, surinktos 1994 – 2000 metais. Dokumentuose aprašyti įvairių žmonių liudijimai apie pastebėtus NSO. Pavyzdžiui, 1997 m. vyriškis Birmingeme, Anglijoje grįžęs į namus iš darbo 4 val. ryto savo sode pastebėjo didelį žydrą trikampio formos skraidantį objektą. Objektas neskleidė jokių garsų, bet privertė loti šunis visame rajone, pranešama byloje. Po trijų minučių objektas staiga šovė į dangų ir dingo, medžių viršūnėse palikdmas baltą medžiagą, kurią vyriškis esą surinko į stiklainį. Tačiau dokumentuose nenurodoma, kas atsitiko su tuo stiklainiu ir jo turiniu. Kitame dokumente, datuotame 1997 m. sausio mėn., rašoma apie vyrą, kuris vieną naktį vairavo automobilį Pietų Velse, ir pamatė iš dangaus besileidžiantį „šviesos stulpą”, kuris iš pradžių vyriškiui pasirodė kaip link jo artėjanti didžiulė žvaigždė.

| |

Konspiracija? NSO ore…

1964 m. NASA iš Kenedžio iškyšulio paleido pirmąją dviejų žmonių kapsulę, kaip žingsnį link žmogaus išlaipinimo Mėnulyje. Pranešta, kad skridimas buvo sėkmingas. Nebuvo pranešta, kad dar pirmojo apsisukimo metu prie kapsulės priskrido 4 nežinomos kilmės laivai. Kol į juos sutrikę žvelgė radaro operatoriai, jie apsupo kapsulę – du viršuje, po vieną apačioje ir užpakalyje. Tarsi jie būtų tyrinėję kapsulę. Jie skrido netoli kapsulės, o vėliau ją paliko. Kodėl tai buvo slepiama? Gal todėl, kad tai ne vienintelis atvejis. UFO dažnai regėti netoli raketų bandymų vietų, aerodromų ir lydėję palydovus. Bet AFR 200- 2 nurodymu AF personalui uždrausta viešai pasakoti apie NSO matymus. 1959 m. vasario 24 d. Amerikos avialinijų DC-6 skrido virš Pensilvanijos į Detroitą. Pilotavo kapitonas Peter W.Killian ir pirmasis padėjėjas John Dee. Keleivių buvo nemažai. Netikėtai 3 dideli ryškūs apvalūs arba disko formos orlaiviai pasirodė netoliese. Taip pat netikėtai jie pranyko tamsoje. Kapitonas Killian su 15 m. ir 4 mln. mylių skraidymo patirtimi, apie įvykį papasakojo spaudai. AF jį užsipuolė. Jie sakė, kad tai buvo trys žvaigždės už debesų. Killian atsakė, kad tai neįmanoma, nes dangus virš jų buvo visiškai giedras. Debesys buvo 3500 aukštyje. Kaip tada galima matyti žvaigždes už debesų esant 5000 aukštyje? Amerikos avialinijos palaikė pilotą ir pasakė, kad kiti irgi dažnai regi NSO tame pačiame rajone.

| |

Ar NSO nėra sukurti žmogaus?

Bob Lazar tvirtino, kad vienas jo regėtas NSO su su JAV vėliava! Buvo toks JAV mokslininkas, Nikola Tesla, dirbęs ir toje srityje, kurią šiandien priskirtų NSO (kitaip – konspiracijai). Jis bei Victor Schaubergen turėtų atsakyti už naująją skraidančių diskų technologiją. Remsimės tuo, kas buvo žinoma iki 6 dešimtmečio pabaigos, kai staiga nukrito “tylos marška” (paskaitykite ir “Vibruojančių degalų” puslapį). Spėjama, kad II pas. karo metu naciai, remdamiesi N.Tesla tyrimais, sukūrė tai, ką kitų šalių bombonešių įgulos vadino “Fū naikintuvais” (apie juos skaitykite atskirame puslapyje) arba ‘Kraut rutuliais”. “South Wales Argus” 1944-ųjų gruodžio 13 d. Marshal Yarrow, specialaus “Reuters” korespondento išlaisvintame Paryžiuje korespondento, žinutė: “Vokiečiai sukūrė ‘slaptą’ ginklą… gynybai – tarsi stiklo karoliukus Kalėdų eglutei. Jie regimi virš Vokietijos, – kartais pavieniui, kartais būriais. Jie sidabriniai ir tarsi permatomi.” 1945 m. sausio 2 d. “N.Y. Herald Tribune” “Associated Press” žinutėje skelbė: “Atrodo, kad naciai į nakties dangų išmetė kažką nauja. Tai paslaptingi ir nesuprantami ‘Fū naikintuvai’, skriejantys šalia lėktuvų, pasiųstų misijai į Vokietiją. Pilotai šį ‘oro ginklą” naktimis stebėjo ilgiau nei mėnesį. Niekas nežino, kas tai yra. Ugnies rutuliai pasirodo staiga ir mylių mylias lydi orlaivius. Atrodo, kad jie valdomi iš žemės radijo bangomis – taip tvirtina išsilavinę karininkai…”. Bet kodėl naciai, panaudoję naujas technologijas, nelaimėjo karo?

FTB nežino keisto JAV padangėje pasirodžiusio lazerio spindulio kilmės
|

FTB nežino keisto JAV padangėje pasirodžiusio lazerio spindulio kilmės

Kaip praneša Associated Press naujienų agentūra, JAV valdžia ėmėsi visų priemonių, kad būtų aptiktos keisto JAV padangėje pastebėto lazerio spindulio atsiradimo priežastys. Spindulys pasirodė tuo metu, kai netoliese 2550 metrų aukštyje skrido keleivinis lėktuvas – stiprios šviesos spindulių pluoštas buvo aptiktas pirmadienį po to, kai pilotai nuo tarptautinio Cleveland Hopkins aerouosto jau buvo nuskridę 24 km.

KGB įslaptinti dokumentai apie NSO – paviešinti
|

KGB įslaptinti dokumentai apie NSO – paviešinti

Neseniai Rusijos spec. tarnybos padarė, atrodo, neįtikėtiną dalyką: daugelis KGB archyvų dokumentų, susijusių su NSO stebėjimais ir turinčių žymą „Visiškai slaptai“, buvo išslaptinti ir paskelbti! Tai, kad visagalė KGB domėjosi neatpažintų ir anomalių objektų problema, daug kam visai nebuvo paslaptis. Iš išslaptintų dokumentų matyti, kad Rusijos teritorijoje NSO buvo pastebimi pakankamai dažnai. Ypatingai jie „mėgo“ karines bazes, kariuomenės dislokacijos vietas ir įvairiu strateginius objektus. Be jų „globos“ nelikdavo ir kariniai laivai (įskaitant povandeninius), lėktuvai, kosmodromai ir kosminės stotys. Pranešimai apie pastebėtus neatpažintus objektus pradėjo plaukti iškart po Pirmojo Pasaulinio Karo, tačiau archyvuose turima liudijimų ir apie dar prieš karą su NSO įvykusius „susitikimus“, pavyzdžiui, 1934 metais keletas mokomąjį skrydį atliekančių ukrainiečių pilotų vakarėjančiame danguje pastebėjo keistą, dideliu greičiu lekiantį ugninį rutulį. Aišku, lakūnams prie jo prisiartinti nepavyko, nes po kelių minučių rutulys dingo iš akių. Pamačius neįprastą reiškinį, lėktuvai tučtuojau buvo grąžinti į bazę, kur susijaudinę lakūnai vadovybei pranešė matę keistą objektą.

Šmėklos beldžiasi į duris
|

Šmėklos beldžiasi į duris

Maskvoje, Pliuščicho gatvėje, yra devynaukštis plytinis namas, kažkada priklausęs elitiniams CK (Centro komiteto) darbuotojams. Paskui namo pastogėje pradėjo rinktis to rajono valkatos, kelti ten orgijas ir netgi susikūrė laužą. Susirinkę namo gyventojai nusprendė įdėti užraktą ir duris į palėpę rakinti. Žinoma, palėpės gyventojų apie tai niekas neįspėjo. Valkatoms susikūrus laužą, sprogo palėpėje buvę dujų vamzdžiai. Žmonės šoko prie palėpės durų, bet jos buvo užrakintos. Nuo to laiko kiekvieną naktį iš pirmadienio į antradienį, apytikriai nuo pusės antros iki be penkiolikos dvi iš palėpės pasigirsta riksmai ir bildesys. Kartą viršutiniųjų aukštų gyventojai nuėjo pasižiūrėti, kas ten dedasi. Priartėję prie durų, jie pajuto, kad už jų “kažkas realaus”, bet įeiti neišdrįso. Po to pastogę apžiūrėjo milicija, bet nieko neaptiko.

Nematomi kaimynai lanko mūsų namus
|

Nematomi kaimynai lanko mūsų namus

Įsivaizduokite, kad pas jus atvažiavo svečių ir jūs nutarėte nusifotografuoti. Spragtelėjote. Išryškinote. Keistas dalykas – nuotraukose pamatėte tai, ko fotografuojant nesimatė. Būtent tokia istorija nutiko vienam Pamaskvės gyventojui. Dviejose nuotraukose, taip pat ir jų negatyvuose, matyti kažkas paslaptingo. Galima įžiūrėti kažkieno ranką, ne taip aiškiai – kažką panašaus į galvą, veidą. Lyg kas nors žiūrėtų iš gatvės į kambarį. Bet juk čia septintas aukštas. Kas tai? Kažkas panašaus yra ir dar vienoje nuotraukoje, paimtoje iš asociacijos “Neatpažintųjų ekologija” archyvų. Ši istorija nutiko 1988 metų vasarį Sankt Peterburgo priemiestyje Vsevoložske. Vakare šeima, gyvenanti vieno aukšto mediniame name, išgirdo stiprų ir duslų trenksmą, panašų į sprogimą. Ir iš karto – sudužusio stiklo garsas. Išbėgo į kiemą – sniegas lygus, jokio pėdsako.

|

Lietuvos etnokosmologija

Lietuvos etnokosmologijos muziejus – tai galimybė vienu laiku ir vienoje vietoje kultūriniu, moksliniu ir švietėjišku aspektu pažvelgti į tuos žinojimo trupinius, kuriuos įvairiose istorinėse epochose surinkome skirtingomis priemonėmis ir skirtingais metodais – tikėjimu, nuojauta, teleskopu, raketa, kompiuteriu, teptuku ar plunksna, susiduriant su NSO objektais, išgyvenant didingos nuostabos jausmą ar lyrinį susižavėjimą, skaičiuojant horoskopus ar Mėnulio įtaką augalų derlingumui. Etnokosmologija – tai tų saitų su Visata visuma. Vien tik etnine jos nepavadinsi. Tai visų mūsų, visų Žemės žmonių saitas su Kosminiu pasauliu.