Galaktikos centre kvepia avietėmis
| |

Galaktikos centre kvepia avietėmis

Ištyrus gigantišką dulkių debesį Paukščių tako viduryje, išsiaiškinta, kad jis gali būti aviečių kvapo, rašo „The Guardian”.
Maxo Plancko radijo astronomijos instituto mokslininkai kosmoso erdvėje ieškojo amino rūgščių – pagrindinių cheminių elementų, iš kurių sudaryta gyvybė. Astrobiologams amino rūgščių atradimas reiškia galimybę, kad gyvybė galima ir kitose planetose. Ispanijoje įrengtu IRAM teleskopu astronomai ištyrė elektromagnetinį spinduliavimą, kurį skleidžia aukštos temperatūros ir didelio tankio Sagittarius B2 regionas, supantis naujai susiformavusią žvaigždę. Žvaigždės spinduliavimą sugeria aplink esančio dujų debesies molekulės, kurios vėliau vėl išspinduliuojamos kaip kita energija, priklausomai nuo molekulės tipo. Iš viso mokslininkams pavyko užregistruoti apie 4000 skirtingų tokių signalų, tačiau kol kas išanalizuota tik pusė. Nors mokslininkai dar neaptiko ieškotų amino rūgščių, tačiau jiems pavyko pastebėti etilo formiato bei nuodingojo propilo cianido – tai didžiausios kosminėje erdvėje iki šiol rastos molekulės. Rasta cheminė medžiaga etilformiatas suteikia kvapą avietėms. Beje, ta pati medžiaga suteikia kvapą ir romui. „Etilformiatas suteikia avietėms skonį, tačiau kad susiformuotų kosminės avietės, reikia daugybės kitų molekulių”, – „The Guardian” cituoja astronomą Arnaudą Belloche.

|

Kameron Dias: vyriškas moteriško grožio vardas

Tačiau sulaukus šešiolikos paaiškėjo, kad esminis Dias trūkumas virto pagrindiniu pranašumu. “Ji – tikras modelis! – pavydžiai apibūdindavo ją draugės. – Aukšta, įdegusi ir plona kaip geležinkelio bėgis!” Optimalūs vadinamosios pakabos duomenys (82-58-79) atrodo dar įspūdingesni, nes Kameron nei tuo metu, nei dabar nesilaiko jokių dietų ir valgo viską iš eilės. Dievina makaronus ir keptus viščiukus. Į klausimus apie grakščios figūros paslaptis ji atsako, jog pagrindinė priežastis – greita medžiagų apykaita, o geriausias sportas yra seksas. Moteriškam grakštumui išsaugoti pati tinkamiausia priemonė – vyras. Viename iš Holivudo vakarėlių šešiolikmetė gražuolė susipažino su fotografu Džefu Djunu. Po to sekė kontraktas su agentūra “Elite”. Savarankiškas gyvenimas klostėsi sunkiai ir nepraėjo be pasekmių. Bohemiškas modelio gyvenimas išryškino aistrą alkoholiui. Berods, tuo pačiu metu susiformavo ir gana lengvabūdiškas požiūris į narkotikus: “Aš bijau heroino, o LSD manęs negąsdina”.

Atsiverti kitam žmogui baugu ir nejauku
|

Atsiverti kitam žmogui baugu ir nejauku

Režisierės Nancy Meyers (išgarsėjusios juosta “Ko nori moterys”) žaismingoje komedijoje “Mylėti(s) smagu” šėlioja talentingos Holivudo žvaigždės. Komedija pasakoja, kaip ne pirmos jaunystės turtuolis Haris, užkietėjęs viengungis, kurį tobulai vaidina Jackas Nicholsonas, į pasimatymus vaikšto tik su jaunomis gražuolėmis. Vieno romantiško savaitgalio metu Haris patiria širdies smūgį. Laimei, jį ima slaugyti jo draugužės mama Erika (aktorė Diane Keaton). Jie vis ilgiau namie lieka vieni, Haris pamažu suvokia, kad jį ši vyresnė moteris traukia labiau nei jaunesnė draugužė, jos dukra (aktorė Amanda Peet). Erikos širdyje irgi gimsta jausmai. Romantiškos komplikacijos prasideda, kai žavi, protinga dramaturgė Erika patraukia 30-mečio gydytojo Džulijano (aktorius Keanu Reevesas), prižiūrinčio sunegalavusį Harį, dėmesį. Haris pasveiksta ir vėl grįžta prie seno įpročio – vilioti jaunas merginas. Erikai jausmai neduoda ramybės. Specialiųjų efektų pilnoje “Matricoje” vaidinęs Reevesas po romantinės komedijos “Mylėti(s) smagu” sako, kad jam patiko išbandyti skirtingus vaidmenis. Pasak aktoriaus, ši komedija pasakoja apie riziką atsiverti. “Pasirodo, atsiverti kitam žmogui yra šiek tiek baugu ir nejauku. Šiame filme du gražūs ir drąsūs žmonės (Nicholsonas ir Keaton) atsiveria vienas kitam. Labai džiugu matyti tai ekrane”, – sako jis.

|

Viešumo nevengianti pora: Naomi Watts ir Heathas Ledgeris

Viešos vietos, kur jie demonstruoja savo karštus santykius. Tolimiausias Hugho Bosso drabužių salono kampas, Los Andželo filmų premjeros bei kiti įvykiai, kur ištiesiamas raudonas kilimas (pvz., MTV apdovanojimai). Be to, jie dažnai pastebimi žinomiausiose Los Andželo kavinėse bei restoranuose, į kuriuos dažniausiai užsuka išalkę glamonių (maistas gali ir palaukti). Kas juodu supiršo? Heathas, Naomi ir jųdviejų bendras draugas Orlando Bloomas (toks aktoriūkštis, filmuose “Žiedų valdovas” vaidinantis elfą Legolasą) praėjusią vasarą Melburne (Australija) filmavosi mistiniame trileryje “Nedas Keli”. Nenuostabu, kad jiedu susitiko.

Holivudo skyrybos
|

Holivudo skyrybos

Kol pramogų pasaulio žvaigždės dainuoja apie amžiną meilę ar vaidina vargšus romantikus, jų advokatai mėgina rasti bendrą kalbą su jų buvusiomis žmonomis. Pramogų pasaulio žvaigždėms skyrybos atsieina vis brangiau. Jų vedybinė priesaika “būti kartu turte ir skurde” šiandien įgauna visiškai kitokią prasmę. Jeigu sutuoktinė garsi ir turtinga, skyrybos Holivudo gražuoliams kainuoja pasakiškus pinigus. Puikus pavyzdys – 54 metų Lionelis Richie, šlagerio “Say You Say Me” autorius. Jo 37 metų žmona Diane po aštuonerių bendro gyvenimo metų iš buvusio sutuoktinio reikalauja “viso labo” 300 tūkstančių dolerių per mėnesį. Jeigu ji laimės bylą, iš vyro per metus gaus 3,6 milijono dolerių.
Ką apie tai mano apie amžiną meilę dainuojantis Richie? Viename pokalbių šou jis prisipažino esąs mirtinai išgąsdintas ir pridūrė, kad toks sprendimas tiesiog neįmanomas, todėl dabar su buvusia žmona pradėjo derybas. Kažin kaip jam seksis derėtis, nes skyrybų dokumentuose Diane labai aiškiai išvardijo: “Mano asmeniniams poreikiams, pramogoms ir pirkiniams per mėnesį reikia ne mažiau nei 50 tūkstančių dolerių. Į šią sumą įskaičiuota 3000 kosmetologui, mažiausiai 600 – kirpėjui, 250 – manikiūrui, 150 – elektrolizinei depiliacijai, 1000 – lazerinei depiliacijai, 450 – veido kremui, 500 – asmeniniam treneriui, 600 gimnastikai, tiek pat – masažams ir psichoanalitikui, nuo trijų iki penkių tūkstančių pramogoms (restoranai, kinas, teatras), mažiausiai 5000 – dovanoms, 500-1000 kompiuterių kursams, apie 600 – vitaminams, o dar 500 – drabužių taisymui ir cheminiam valymui”.

|

Ideali pora: Jennifer Lopez ir Benas Affleckas

Kaip jie susitiko. Užpraėjusią žiemą kriminalinės dramos “Gigli” filmavimo aikštelėje, kai ji vis dar mylėjo Chrisą Juddą. Jos hobis. Blizginti Beno dovanotus deimantus. Filmas, kurio ji neleistų jam žiūrėti. “Įsimylėjęs Šekspyras” — skaudi pamoka, kad negalima leisti savo merginai (tada Benas draugavo su Gwyneth Paltrow) filmuotis erotinėse scenose. Dosnus keitimasis dovanomis. 33-iojo gimtadienio proga Benas padovanojo Jennifer originalią Holivudo juvelyro Harry Winstono apyrankę iš geltonojo bei baltojo aukso. Ji praėjusią vasarą jam įteikė 138 tūkst. JAV dolerių kainuojantį automobilį “Aston Martin”. O 30-ojo gimtadienio proga Benui padovanojo save, t.y. fotografo Herbo Rittso nuotraukas, kur yra visiŠkai nuoga.

|

Veislinė pora: Tomas Cruise

Daugiau nei hobis. Keliauti, slidinėti prabangiuose kurortuose ir šypsotis prieš fotoobjektyvus. Kaip jie atsipalaiduoja. Šoka į privatų Tomo lėktuvą ir skrenda į mažytę, bet itin prašmatnią Vakajos salelę netoli Fidžio — čia Tomas nusivežė Penelopę pirmomis jųdviejų pasimatymų dienomis. Aukščiausiosios klasės restoranai, kur jie pietauja. Tomo ir Penelopės poreikius atitinka vos keletas restoranų: “Buffalo Club” Los Andžele, “Ivy” Londone, “Arija” Sidnėjuje, “Sofio’s” Teluridėje ir “Jasmine”, kinų restoranas Las Vegase, “Bellagio” viešbutyje. Pastarajame jie palydėjo 2001-uosius ir sutiko 2002-uosius. Kokios Penelopės dovanos neatsisakytų Tomas. Ilgo ilgo ilgo raudono kilimo. Kam šiuo metu Tomas skiria daugiausia laiko. Ispanų kalbos pamokoms. Jis tikisi, kad tada bus lengviau bendrauti su savo seksualiąja sinjorita. Kuo viskas baigsis? Regis, jiems patinka deluxe stiliaus pasimatymai, jie visiškai neskuba iškeisti jų į šeimyninę rutiną. “Vedybos mane gąsdina. Visada baisu kam nors atverti širdį”, — sako Penelopė.

|

Keista nepora: Edwardas Nortonas ir Salma Hayek

Kaip jie susitiko? Netyčia 1999-aisiais jiedu kreipėsi į tą patį manualinės terapijos specialistą. Ką jie turi bendra? Abu kankina nugaros skausmai ir meilė Los Andželo “Lakers” krepšinio komandai. Reikėjo šiek tiek laiko, kad šiedu dalykai sujungtų jų širdis ir priverstų kartu ne tik lankytis sporto varžybose, bet ir sportuoti. Elgesys užlipus ant raudonojo kilimo. Santūrusis Edas dažniausiai išsisukinėja nuo fotoobjektyvų, kol Salma mėgaujasi dėmesiu bei blyksčių liepsnomis. Taigi per apdovanojimų ceremonijas atrodo, jog jiedu visiškai netinka vienas kitam. Ekscentriški įpročiai. Duodami interviu nemėgsta kalbėti vienas apie kitą. (“Kodėl turėčiau naudoti savo nuostabiai paslaptingą asmeninį gyvenimą naujo filmo reklamai?” — klausia Salma).

|

Meilužiai slapukai: Jaredas Leto ir Cameron Diaz

Kaip malonu juos matyti! Visur visada kartu! Po 1998 metais įvykusių skandalingų skyrybų su Mattu Dillonu Cameron slepia savo asmeninį gyvenimą ir niekam neleidžia į jį nė nosies įkišti. Cameron — tikra slapukė: ketverius metus į apdovanojimus vaikščiojo viena, nors visus tuos metus draugavo su Jaredu. Tipiška veikla vakare. Jie negyvena kartu, todėl kas vakarą vaikšto vienas pas kitą į svečius. Ir svečiuojasi ilgai ilgai. Koks dar bendras būdo bruožas, išskyrus slapukavimą, juos sieja. Stilingi, bet patogūs drabužiai: apsmukusios kelnės ir aptemptos berankovės palaidinės. O kam puoštis, jei didžiausias atstumas, kurį jiedu nueina kartu, yra nuo laukujų durų iki sofos svetainėje? Romantiškiausias pabėgimas iš namų. Vaikštynės gryname ore. Arba piknikas. Arba pasivaikščiojimai su šunimis Ranijano kanjonu (vietelė Holivude, jau praminta šunyčių rojumi).