Kai kurie žmonės galvoja kad joga yra skirta galių įsigijimui, kiti galvoja kad ji daro mus geresniais, dar kiti domisi, nes laiko jogą mokymu. Kas joga yra iš tiesų? Daug skirtingų mokymų vartoja šį žodį, kuris reiškia “susijungimas”, tačiau joga turi savo esminę vertę, kuri yra savęs pažinimas. Joga neturi vertės, jei neįgyjame šio pažinimo.

Jogą pirmiausia pradedame daryti kūnu, tobuliname kvėpavimą ir galų gale atsiduriame būsenoje pasiekiamoje vien tik protu. Žmogus sudarytas iš kūno, kalbos ir proto. Jogos tikslas yra pasiekti idealią harmoniją tarp šių sudedamųjų dalių.

Pirmasis elementas yra kūnas, todėl, ypač pradedantieji, turi suprasti fizinio kūno svarbą. Tai nereiškia kad jums reikia prisirišti, bet jūs turite suprasti kad kūnas yra svarbus kaip priemonė, ir dėl to turite elgtis taip kad ji taptų veiksminga. Kad galėtumėt tą padaryti jums reikia perprasti elementus kurie palaiko fizinio kūno struktūrą ir per šią praktiką pagerinti jų veiklą.

Dėka kvėpavimo pasireškia fizinė kalba, kuri tuo pačiu metu perteika gyvybinę energiją vadinama prana. Taigi, iš esmės, kalba reiškia praną. Ši kvėpavimo-gyvybinė energija teka kūne esančiais kanalais (nadi), kurie yra vizualizacijos ir koncentracijos objektai daugumoje jogos praktikų. Apskritai kalbant, šios protinės pastangos nėra būtinos mūsų atveju, tačiau šie kanalai yra svarbus faktorius pusiausvyrai pačiame kūne. Kitas vienas pagrindinų faktorių be pranos ir nadi yra kundalini. Daug žmonių galvoja kad prana ir kundalini yra tas pats, bet taip nėra. Kaip supratote prana yra gyvybinė energija susijusi su kvėpavimu, tačiau kundalini yra energija susijusi su pačiu fiziniu kūnu, t.y. su kūnu iš mėsos, kraujo ir kaulų. Tam tikra prasme galima sakyti kad šių dviejų energijų pagrindas yra tas pats, tačiau nepamirškite kad jų funkcijos yra iš esmės skirtingos. Šis skirtumas taipogi pasireiškia praktikavimo būdu, kaip mes tobuliname jų veiklą. Jeigu jūs norite įvaldyti kundalini energiją, jums absoliučiai būtina praktikuoti judesius, asanas ir jantras, tuo tarpu jeigu norite įvaldyti praną nėra būtina daryti pozicijas ar judesius, – jei praktikuotojas turi sugebėjimų, jis gali tai atlikti vien tik kvėpavimu.

Norėdami gerai praktikuoti turime pradėti nuo supratimo kokia yra veiklos, kurią mes tobuliname, priežastis. Kai žinosite priežastį viskas bus paprasčiau, nes jūs suprasite praktiką, kodėl ją darote ir kokią ji duoda naudą. Tačiau jūs turite būti atsargūs ir neapsiriboti išoriniais dalykais. Pavyzdžiui, jei kas nors padaro nuostabią kvėpavimo praktiką lotoso pozoje ir po to padaro puikų beb (šuolį), stebėtojas gali pagalvoti kad tai tikrai geras praktikuotojas, tačiau vien dėl to kad jis gali šokinėti lotoso pozoje, ko pats stebintis padaryti negali. Tikrasis praktikos tikslas nesusijęs su tokiais vertinimais. Taigi yra labai pavojinga apsiriboti išoriniais dalykais, nes praktika lengvai gali tapti priemone įgyti pranašumą prieš kitus žmones. Teisinga yra pradėti nuo darbo su savimi, diena po dienos imti jausti praktikos naudą ir jausti ją praktikoje, ne tik protiškai. Jei taip neatsitinka tuomet praktika tampa vien teorija, panašia į istoriją ar filosofiją, ir todėl beverte mūsų tikslui.

Protas šiame kontekste yra kartu ir racionalizuojantis elementas ir pirminis elemetas – žmogaus pagrindas. Racionalusis protas yra stipriai įtakotajamas ir sąlygojamas mūsų gyvenimo išorinių ir vidinių įvykių. Šis sąlygojimas prasideda gimimo momentu ir vis labiau ir labiau stiprėja besivijančiuose apsiribojimuose ir sąlygojančiuose refleksuose, kurie pilnai įtraukia mus. Iš tiesų protas gauna stimulus ir informaciją per mūsų fizinio kūno turimus pojūčius, po to jis vertina ir skirsto, kuria schemas ir išankstinius nusistatymus. Kvėpavimas yra pagrindinis elementas kuris perduoda energiją kūne, ir taip leidžia veikti protui.

Akivaizdu, kad trys žmogaus komponentai – kūnas, kalba ir protas yra neatskiriami ir tarpusavyje susiję, todėl ideali jų harmonija palaiko gerą sveikatą.

Galutinė jogos idėja yra žinojimo būsena arba budrumas. Ši būsena nėra protas. Norint pasiekti tikrą balansą jums reika įveikti protą, išeiti už sąvokų ribų, kitaip niekuomet neatrasite tikros pusiausvyros. Tai yra tikroji jogos sąvoka ir tikroji visų gyvų būtybių būsena. Tačiau tam kad pavyktų gyventi šioje būsenoje praktika yra būtina. Kitų kelių nėra. Visa kita: gimnastika, kvėpavimas, geri darbai, aukojimai ir t.t. yra antriniai dalykai, ir vien tik jie vargu ar atves jus į galutinę realizaciją.

Jantra Joga yra Mokymas, kuris nebuvo išrastas ir nėra kilęs iš grynai empirinės patirties. Pirmasis kuris to mokė buvo realizavusi būtybė, kuri puikiai žinojo žmonių aplinkybes ir žmogau fizinį kūną. Realizavusi būtybė turi išminties akį, o tai reiškia kad ji mato ne tik tai kas yra materialu, bet ir tai kas yra už realybės kuri atrodo objektyvi mums.

Baigiant, Jantra Joga nėra tik gimnastika, tai yra kažkas daugiau, kas pilnai pajungia visą mūsų būseną – kūną, kalbą ir protą, ir veda mus link žinojimo būsenos.

Views All Time
Views All Time
3962
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!