Hannibal

Tai buvo vienas įtaigiausių visų laikų siaubo trilerių… Po dešimties metų inteligentiškas žmogėdra sugrįžo

siaubo trileris
Režisierius: Ridley Scott
Scenarijaus autorius: Steven Zaillian, David Mamet, pagal Thomas Harris novelę “Hannibal”
Prodiuseriai: Dino De Laurentiis, Martha Schumacher, Ridley Scott
Vaidina: Anthony Hopkins, Julianne Moore, Gary Oldman, Giancarlo Giannini, Francesca Neri, Ray Liotta
Muzika: Klaus Badelt, Hans Zimmer
Sukurta: JAV, D.Britanija (2001)
Trukmė: 135 min. (2 val. 15 min.)
Originalo kalba: anglų
Premjera Lietuvoje 2001 m. kovo 30 d.

Penkiais “Oskarais” apdovanoto “Avinėlių tylėjimo” tęsinys.

Žemėje yra žmogus, kuriam rūpi sugauti nepaprastai protingą, tačiau negailestingą šviežios žmogienos gurmaną daktarą Hanibalą Lekterį (A.Hopkins) dar labiau, nei FTB agentei Klarisei Starling (J.Moore). Jo vardas – Masonas Vergeris (G.Oldman). Vienintelis milijonieriaus tikslas – atsilyginti kanibalui už klaikiai subjaurotą savo išvaizdą, už veido dalis, nupjautas stiklo šuke ir atiduotas suėsti šunims… Tamsiame kambaryje, atsiskyręs nuo visų, prikaustytas prie gyvybę palaikančio aparato, jis stebi pasaulį pro vienintelę jam likusią akį… Ir kasdien prisiekia savo buvusiam daktarui mirtinai atkeršyti – atiduoti jį sudraskyti šernų žmogėdrų būriui.

Tuo tarpu daktaras Hanibalas Lekteris, kadaise pradingęs Baltimorės miglose, pasirodo, paspruko į Europą ir apsigyveno Italijoje, nuostabiojoje Florencijoje. Kaip išvilioti jį į viešumą? Yra tik vienas dalykas, kuriam inteligentiškasis žmogėdra negali atsispirti. Tos būtybės vardas – Klarisė Starling.

Prieš dešimt metų pagal Thomo Harriso to paties pavadinimo bestselerį Jonathano Demme’o sukurtam siaubo trileriui “Avinėlių tylėjimas” atiteko net penki “Oskarai” – už geriausią metų filmą, režisierių, aktorių, aktorę ir scenarijų. Ryškiausiu 90-ųjų trileriu vadinama juosta pasaulio kino teatruose surinko net 270 milijonų dolerių. “Avinėlių tylėjime” prancūziškų vynų ir žmogienos patiekalų žinovas, genialusis daktaras Hanibalas Lekteris, kuriam velnišką žavesį “paskolino” Anthony Hopkinsas, įkalintas vienutėje padėjo Jodie Foster įkūnytai jaunutei FTB akademijos absolventei Klarisei Starling gaudyti serijinį žudiką, žinomą Bufalo Bilo pravarde. Pastarasis buvo sučiuptas, tačiau daktaras Lekteris paspruko, prieš tai paskambinęs Klarisei ir užsiminęs, jog skuba papietauti su senu bičiuliu. Galima įtarti, jog pagrindinis patiekalas tuose pietuose buvo daktaras Čiltonas, Lekterio persekiotojas iš ligoninės… Naujos T.Harriso knygos “Avinėlių tylėjimo” gerbėjai laukė beveik dešimtmetį – daktaro Lekterio istorijos tęsinys, tiesa, prieš tai leidėjų valia iš “Liguistos sielos” (“The Morbidity of the Soul”) virtęs tiesiog “Hanibalu” (“Hannibal”), pasaulio knygynuose pasirodė tik 1999-ųjų pabaigoje. Pirmas tiražas – milijonas egzempliorių!

Dar prieš tai prodiuseris Dino de Laurentiis pasiūlo “Hanibalą” į ekraną perkelti garsiajam režisieriui Ridley Scottui, kuris tuo metu užbaiginėjo įspūdingo ir mūsų žiūrovams puikiai pažįstamo kino epo “Gladiatorius” filmavimo darbus. Scenarijaus rašyti imasi pripažintas dramaturgas Davidas Mametas, tačiau rezultatu lieka nepatenkintas nei D.de Laurentiis, nei projektą finansuojanti kino studija “Universal”. Savo ruožtu, D.Mametas atsisako perrašyti scenarijų, teisindamasis, jog jau pluša prie savo filmo “State and Maine”. Estafetę perima patyręs scenaristas Stevenas Zaillianas (“Šindlerio sąrašas”), kuris gerokai patobulina “Hanibalo” scenarijų. 1999-ųjų gruodį seras A.Hopkinsas, nepaisant to, jog prieš tai buvo paskelbęs apie savo aktorinės karjeros pabaigą, praneša, jog sutinka vaidinti filmo, atnešusio jam “Oskarą” ir tarptautinę šlovę, tęsinyje. Tačiau kyla problemų dėl Klarisės Starling – dviejų “Oskarų” laureatė J.Foster atsisako vaidinti, motyvuodama įvairiomis priežastimis: nepakankamu atlyginimu, žiauriu scenarijumi, mažo sūnaus priežiūra ir t.t. Iš tokių kandidačių kaip Cate Blanchett, Gillian Anderson, Calista Flockhart, Angelina Jolie ir Hillary Swank galiausiai išrenkama Jullianne Moore, apie kurią “Magnolijos” ir “Pašėlusių naktų” režisierius P.T.Andersonas yra pasakęs: “Imuosi naujo kino projekto vien tam, kad dar sykį turėčiau galimybę padirbėti su šia nuostabia aktore”. Mirtino daktaro Lekterio priešo Masono Vergerio vaidmuo atitenka dar vienai kino įžymybei – legendiniam kino “blogiukui” Gary Oldmanui (“Penktas elementas”, “Leonas”).

Beje, įdomu pastebėti, jog didelė “Hanibalo” veiksmo dalis rutuliojasi Florencijoje (Italija), kurioje rašytojas T.Harrisas 1994-aisiais stebėjo garsiojo serijinio žudiko Paccinio – “Florencijos pabaisos” – teismo procesą. Teigiama, jog ne vieną šiurpų maniako bruožą rašytojas vėliau “padovanojo” daktarui Lekteriui.

“Šis filmas yra žymiai baisesnis, žiauresnis, originalesnis, o jo intriga – dar didesnė, nei “Avinėlių tylėjimo” (prodiuseris Dino de Laurentiis)

Daugiau apie filmą:
http://us.imdb.com/Title?0212985

Views All Time
Views All Time
2266
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!