Hilari KLINTON, JAV valstybės sekretorė:

Šiais metais JAV atnaujino reprodukcinės sveikatos sistemos finansavimą per JT Gyventojų fondą, laukiama naujo lėšų skyrimo. JAV Kongresas skyrė daugiau kaip 648 mln. JAV dolerių pagelbėti užsienio šalims. Jie naudojami šeimai planuoti ir reprodukcinės sistemos programoms visame pasaulyje.

Michailas GORBAČIOVAS, Buvęs Sovietų Sąjungos prezidentas:

Turėtume aiškiau kalbėti apie seksualinį gyvenimą, kontracepciją, abortus, vertybes, kurios kontroliuoja gyventojų skaičių, nes ekologinė krizė, trumpai tariant, yra gyventojų skaičiaus sukelta krizė. Jei gyventojų skaičius sumažėtų 90 proc., nebeliktų tiek žmonių, kurie galėtų daryti didesnę žalą ekologijai.

Bilas GEITSAS, “Microsoft” įkūrėjas:

Šiuo metu pasaulyje gyvena 6,8 mlrd. žmonių. Jau artėjama prie 9 mlrd. Jei sėkmingai padirbėtume kurdami naujas vakcinas, tobulindami sveikatos priežiūrą, reprodukcines sveikatos paslaugas, galėtume sumažinti tą skaičių 10 ar 15 procentų.

Tedas TERNERIS, CNN įkūrėjas:

Idealiausia būtų, kad gyventų 250-300 mln. žmonių, 95 proc. mažiau, nei dabar yra.

Princas Filipas, Edinburgo hercogas:

Jei galėčiau reinkarnuotis, norėčiau grįžti į Žemę kaip virusas žudikas, kad sumažinčiau gyventojų skaičių.

Deividas ROKFELERIS, Amerikos turtuolis

Neigiama gyventojų skaičiaus augimo įtaka mūsų planetos ekologinėms sistemoms tampa pasibaisėtinai akivaizdi.

Džonas P.HOLDRENAS, Barako Obamos patarėjas mokslo ir technologijos klausimais

Galėtų būti lengviau įgyvendinti moterų, susilaukusių dviejų ar trijų vaikų, sterilizacijos programą, nors operacija yra sudėtingesnė nei vazektomija, taikoma sterilizuojant vyrus. Ilgalaikio veikimo sterilizacijos kapsulė, kurią būtų galima implantuoti po oda ir pašalinti, kai norima pastoti, atveria papildomas galimybes priverstinai reguliuojant vaisingumą. Tą kapsulę būtų galima implantuoti prasidėjus lytinei brandai ir pašalinti gavus oficialų leidimą gimdyti, kai gimdymų skaičius ribotas.

Ruta BEIDER GINSBERG, JAV Aukščiausiojo Teismo teisėja:

Manau, kad priimant abortų įstatymą buvo rūpinamasi gyventojų skaičiaus augimu, ypač tų gyventojų, kurių dabar nebenorėtume turėti per daug.

Piteris SINGERIS, Prinstono universiteto filosofas:

Kodėl negalėtume tapti paskutine karta žemėje? Jei visi sutiktume būti sterilizuoti, nereikėtų jokių aukų – galėtume švęsti savo išnykimą!

Polas ERLICHAS, Džordžo V.Bušo patarėjas mokslo klausimais:

Kiekvienas gimęs žmogus išderina aplinką ir pažeidžia mūsų planetos gyvybę palaikančius mechanizmus.Jungtinių Tautų gyventojų fondo ataskaita “Žvelgiant į besikeičiantį pasaulį: moterys, gyventojų skaičius ir klimatas”Kiekvienas žmogus yra susijęs su anglies dvideginiu, ypač turint galvoje visų šiltnamio efektą sukeliančių dujų pusiausvyrą.

Žakas KUSTO, Prancūzijos ekologas, žymiausias pasaulio okeanografas:

Norėdami stabilizuoti gyventojų skaičių pasaulyje, per dieną turime sunaikinti 350 tūkst. žmonių.
Iš 2009 m. kovą vykusios Jungtinių Tautų Gyventojų padalinio politikos spaudos konferencijos
Ko reikėtų imtis, kad sumažėtų vaisingumas mažiausiai išsivysčiusiose šalyse?

Margaret SENDŽER, Šeimos planavimo federacijos įkūrėja:

Gimstamumo reguliavimas galiausiai išgrynins rasę.Pirmasis iš “10 naujųjų Džordžijos priesakų”, iškaltų granito monumente DžordžijojeTe gyventojų skaičius neviršija 500 mln. ir tebūna išlaikyta nuolatinė pusiausvyra su gamta.

Deividas BROERIS, Pirmasis gamtos apsaugos visuomeninės organizacijos “Sierra Club” vykdomasis direktorius:

Už gimdymą turėtų būti baudžiama kaip už nusikaltimą visuomenei, jei tėvai neturi Vyriausybės leidimo. Visi potencialūs tėvai privalėtų vartoti cheminius kontraceptinius preparatus, o Vyriausybė turėtų skirti priešnuodžius piliečiams, kuriuos pasirinko gimdyti vaikus.

Margaret SENDŽER, Šeimos planavimo federacijos įkūrėja:

Didžiausias gailestingumas, kurį šeima gali parodyti savo mažametei atžalai, – tai nužudyti ją.

Nina FEDOROF, H.Klinton patarėja:

Privalome ir toliau mažinti gyventojų skaičiaus augimą pasaulyje; planeta nebegali išmaitinti tiek daug žmonių.

Tomas FERGIUSONAS, Buvęs JAV valstybės departamento Gyventojų reikalų skyriaus pareigūnas:

Visi mūsų darbai turi vieną tikslą – sumažinti gyventojų skaičių. Jei vyriausybės nesielgs, kaip mes patariame, pasinaudodamos švariais metodais, sulauks tokios sumaišties kaip Salvadore, Irane ar Beirute. Gyventojų skaičius yra politinė problema. Kai gyventojų skaičius tampa nebekontroliuojamas, reikia autoritarinio režimo ar net fašizmo, kad jis sumažėtų…

Erikas R.PIANKA, Teksaso universiteto biologijos profesorius:

Mūsų planeta galėtų išmaitinti ne daugiau kaip pusę milijardo žmonių, jie galėtų gyventi ilgai ir sąlygiškai patogiai. Gyventojų skaičių būtina smarkiai ir kuo greičiau mažinti, kad sumažėtų žala aplinkai.

Džonas GILBODAS, Londono universiteto profesorius, šeimos planavimo specialistas:

Jei planetoje gimtų vienu vaiku mažiau, tai turėtų kur kas didesnės reikšmės nei visos kitos priemonės, kurių mes imamės, pavyzdžiui, išjungiame šviesas. Vienas papildomas vaikas prilygsta daugeliui skrydžių aplink pasaulį.

Deivas FORMANAS, Vienas iš aplinkosaugos organizacijos “Earth First” įkūrėjų:

Trys pagrindiniai mano tikslai būtų sumažinti gyventojų skaičių Žemėje iki 100 mln., sunaikinti pramonės infrastruktūrą ir pasirūpinti, kad visame pasaulyje vėl atsirastų dykumų, kuriose gyventų visos joms būdingų gyvūnų rūšys.

V.Radžvilas: “Į humanizmo rūbą įvilkti projektai turės ilgalaikius padarinius”

Jei pasaulio galingieji ryžtųsi dirbtinai mažinti žmonių skaičių, pirmiausia nukentėtų ne daugiau nei milijardus gyventojų turinčios Kinija, Indija, ne Jungtinės Amerikos Valstijos ir kitos didžiosios valstybės. Galbūt pirmiausiai nunyktų mažosios tautos, turinčios 3-4 milijonus gyventojų. Ar ne silpnųjų sąskaita būtų tobulinamas, gal net rasiškai gryninamas ir dirbtinai varžomas žmonių prieaugis?

A.Vincentas Sakas, nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas:

Mūsų dienomis jokia vyriausybė nedirba tautai, žmonėms – jie tarnauja tam, kas daugiau moka – bankams ir pinigų dirbėjams. Daugiausia pinigų daro „maisto produktų“ gamintojai, kuriems visai nerūpi žmonių skaičiaus mažėjimas ir „vaistų“ gamintojai, kurie taip pat nėra suinteresuoti žmonių skaičiaus mažėjimu. Tačiau didysis totalinio genocido paradoksas slypi tame, jie visi, pradedant ištaigingu banku, skatinančiu pirkimą ir baigiant jaukia bandelės kepyklėle, savo produkcijos gamyboje naudojanti sintetinius priedus, vieningai nuodija ir beatodairiškai naikina ne tik kitus, bet ir patys save.

Tai nėra reikalo virkauti dėl žmonių skaičiaus didėjimo ar mažėjimo: kuo greičiau civilizacija vystosi, tuo greičiu ji pati save sunaikins. Be išimčių.

Ir niekas nuo šito niekur nepabėgs. Nei bankininkas su savo jachta į negyvenamą salą, nei  Belize fazendą įrengęs verslininkas, nei komunistinis ar kapitalistinis mafijozas, savo šalyje pasistatęs tvirtoves, – valgyti reikia visiems, o ką valgysi jei viskas iki to bus apnuodyta,  – ir vaisiai medžiuose, daržovės dirvose, ir paukščiai ore, ir žuvys vandenynuose…

Views All Time
Views All Time
2297
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!