Miškai, medžioklė ir žvejyba – Jurbarko rajone
Jurbarko rajone yra daug miškų. Bendras jų plotas 42714 ha. 2531 ha rajono miškų privatizuota.
Didžiausi miškų plotai yra Viešvilės, Smalininkų, Jurbarko seniūnijose. Vakarinėje rajono dalyje daugiausia auga spygliuočių miškai, šiaurės ir šiaurės rytuose- mišrūs. Unikalus yra Šilinės ąžuolynas, esantis prie kelio Jurbarkas-Kaunas.
Jurbarko miškai suskirstyti į 14 girininkijų, o miško turtais rūpinasi Miškų urėdija, įsikūrusi prie Jurbarko, prie kelio Jurbarkas-Eržvilkas, ramioje Miškininkų gatvėje. Miškų urėdijai priklauso 50019 ha žemės.
Pelningai dirba du medienos perdirbimo cechai- Jurbarke (Striplaukyje) ir Viešvilėje, kuriuose triūsia 64 žmonės. Jų pagaminta produkcija eksportuojama į Vokietiją, Daniją, Lenkiją.
Miško fauna rūpinasi Jurbarko rajono medžiotojai, kurių yra beveik 400. Jie susijungę į 9 būrelius. 1996 m. duomenimis, miškuose gyvena 287 elniai, 51 briedis (briedžiai laikinai draudžiami medžioti dėl pernelyg mažo jų skaičiaus), nemažai stirnų, lapių, bebrų, barsukų, ūdrų, kiaunių, audinių, ondatrų. Padaugėjo kiškių (yra ir baltųjų), mangutų, yra apie 10 vilkų ir beveik tiek pat lūšių, laukuose, pamiškėse bėginėja apie 700 kurapkų, ežeruose, tvenkiniuose plaukioja per 2000 ančių.
Jurbarko miškai turtingi įvairių rūšių uogų ir grybų, todėl vasarą ir rudenį miškuose gausu žmonių. Vaizdingose miškų aikštelėse vyksta turistų sąskrydžiai, įvairios šventės, varžybos. Miškingose Nemono, Mituvos, Dubysos upių pakrantėse mielai poilsiauja miestiečiai. Daugelyje vietų įrengtos poilsiavietės.
Vienoje draugijoje su medžiotojais yra ir 253 žvejai mėgėjai. Mėgėjiškoje žūklėje, 1996 01 01 duomenimis, žvejai sugavo 14274 kg žuvų. Žvejota Nemune, Dubysoje, Šaltuonoje, Viešvilės tvenkinyje, Girdžių, Pašvenčio, Volungiškių, Kalnėnų užtvankose bei kituose rajono vandens telkiniuose.
Jurbarko rajone yra du ichtiologiniai draustiniai: Dubysos upės žemupys (iki Klumpės malūno) ir Šešuvies upė iki Upynos įtekėjimo ir Upynos upė. Tai lašišų ir žiobrių nerštavietės. Jurbarkas nuo seno garsėja žiobriais. Vietiniai senieji gyventojai dar prisimena įspūdingas žiobrinių šventes.