Didžiosios Britanijos vyriausybė žada paskelbti turimus duomenis apie šalyje stebėtus neatpažintus skaidančius objektus (NSO), taip daroma šiek tiek keičiant informacijos laisvės įstatymus.
Vienas iš skelbti žadamų dokumentų yra “Rendleshemo byla” (“Rendlesham File”), kuriame esama žinių apie keistus dalykus, stebėtus 1980 metais Rendleshemo miške, Rytų Anglijos Safolko grafystėje. Lig šiol tik 20 visuomenės atstovų yra matę šią bylą.

Pasak tikinčių NSO buvimu, liudytojai, tarp kurių buvo ir keli greta esančios karinės bazės amerikiečių karininkai, matė, kaip miške dvi naktis iš eilės leidosi akinančiai šviesus erdvėlaivis.

Skeptikai juokėsi iš to ir sakė, kad tuos liudytojus suklaidino netoliese esančio švyturio šviesos ruožas.

Su Rendleshemo byla vienu metu galima buvo susipažinti visuomenės atstovams, bet tik leidus Didžiosios Britanijos gynybos ministerijai.

Dabar vyriausybė pareiškė dar šią savaitę paskelbsianti visa tai viešai internete, kur bus atskleistos ir kitos bylos apie stebėtus NSO atvejus.

“Tokie pirmieji žingsniai, kuriais keičiama mūsų vyriausybės kultūra, išplečiamos visuomenės narių teisės žinoti, kas daroma jų pačių labui”, – pareiškė ketvirtadienį informacijos laisvės ministrė Ivet Kuper (Yvette Cooper).

Vyriausybė imsis iniciatyvos anuliuoti ar pakeisti apie 100 teisinių aktų, kurie lig šiol draudžia atskleisti tam tikrą informaciją. Vietoj senųjų nuostatų ruošiami nauji 2000 metais priimto Informacijos laisvės įstatymo nuostatai.

Views All Time
Views All Time
4837
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!