Klaipėdos „metalistai” renkasi pogrindį
Uostamiesčio sunkiosios muzikos grupės „Metal blade” nariai tikino, kad Klaipėdoje yra nemažai „metalu” besidominčio jaunimo. Problema ta, kad jie neturi specialios susibūrimo vietos.
„Jei tokia būtų – susirinktų nemažai gerbėjų. Šiandien metalo grupių pasirodymai yra pogrindiniai. Nėra didelės reklamos. Gandai apie koncertus eina iš lūpų į lūpas arba per internetą”, – pasakojo grupės vaikinai.
Albumas atminimui
Netrukus dvejų metų gimtadienį švęsiančios grupės „Metal blade” vaikinai nežino, ar turi savo nuolatinių gerbėjų. Į jų pasirodymus dažniausiai ateina draugai ar šiaip pažįstami.
“Žaliakalnio” vidurinės mokyklos dvyliktokų idėja suburti grupę prasidėjo nuo tada, kai nusprendė mokytis groti gitaromis. Iš pradžių kompanijoje bosine gitara grojo Artūras, solo gitara – Aleksejus, vokalinius gebėjimus demonstravo bei ritmine gitara „čirškino” Aleksandras. Vėliau gretas papildė būgnininkas Kirilas.
Pirmas rimtas „Metal blade” pasirodymas įvyko sunkiosios muzikos festivalyje „Metalinis uostas-2004″. Po debiuto vaikinai sulaukė nemažai pasiūlymų koncertuoti kituose miestuose. Jie ateityje planuoja išleisti albumą. „Bet tai nebus profesionalus, originalus kompaktas. Įrašinėjame dėl savęs, kad turėtume ką prisiminti, o jei kam bus įdomu – galės įsigyti”, – sakė “metalistai”.
Nežalinga agresija
Sunkiojo “metalo” muzika turi keletą stiliaus krypčių. „Metal blade” pasirinko trash. „Tai tiesiog linksmesnis „metalas”, – savo muziką apibūdino vaikinų kompanija. „Anksčiau dėl dainavimo girdėdavome priekaištų. Tačiau po antro pasirodymo festivalyje „Metalinis uostas-2005″ sulaukėme atsiliepimų, jog tobulėja tiek vokalas, tiek grojimo technika”, – prisipažino Artūras.
Iš pradžių „Metal blade” repertuarą sudarė dvi jų dainos bei keturi „Metallicos” koveriai. Šiandien klaipėdiečių grupės arsenale yra septyni savos kūrybos „gabalai” bei du koveriai.
Ideologinis „metalo” muzikos pagrindas – bėgimas nuo realybės, pasipriešinimas jai. „Metalistai” išreiškia pasipriešinimą karui, terorizmui. Visą sukauptą agresiją mes „išleidžiame” per muziką, taip nieko nesužalodami”, – juokėsi būgnininkas Kirilas.
Siūlo kirpyklą
Ilgi plaukai, tamsūs rūbai, grandinės – neatsiejama „metalisto” atributika. Tačiau „Metal blade” vaikinukai prisipažino, jog savo įvaizdžiui skiria nedaug dėmesio.
„Dauguma nori išskirti – apsikarsto grandinėmis, bet mums tai atrodo juokingai. Scenoje pasirodome juodais drabužiais, rengiamės taip, kad būtų patogu. Nes per koncertus sunku išlikti sausam”, – pasakojo Artūras.
“Metalistų” išvaizda kartais užkliūva vadinamiesiems „treninginiams”, iš kurių sulaukia pasiūlymų apsilankyti kirpykloje. Tiesa, grupės būgnininkas neseniai atsisveikino su savo ilgais plaukais. „Atsibodo”, – tikino Kirilas.
“Metalistai” taip pat neapsieina ir be pagrindinio sceninio judesio – galvos kratymo. Anot vaikinų, šis veiksmas nieko nesimbolizuoja, paprasčiausiai taip jie išreiškia savo energiją, nuotaiką. „Nors sudėtinga tuo pačiu metu groti ir kratyti galvą. Kitą rytą neišvengiamai skauda visą kaklą”, – juokėsi vaikinai.
Grupių mažėja
„Metal blade” nariai pastebėjo, kad kartais sudėtinga uždegti publiką, ji būna pasyvi. Jie mato, kad susirinkusiesiems patinka „metalo” muzika, tačiau jie varžosi save išreikšti.
Vaikinai įsitikinę, kad sunkiosios muzikos gerbėjų visada bus Klaipėdoje, tačiau nemano, kad ateityje kas keisis: „Metalas” kaip buvo undergroundas, taip ir liks. Apie būsimus koncertus gandai sklis tarp draugų. Kodėl nesiafišuojame? Nemanome, kad miesto savivaldybė susigundytų pasiūlymais organizuoti „metalo” koncertus. Tam reikia pinigų, o „metalas” – ne komercinė muzika”.
Dvyliktokai prisiminė, jog dar maždaug prieš ketverius metus Klaipėdoje buvo daug „metalistų” grupių, kurios koncertuodavo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. „Šiandien mieste yra 3-4 grupės, grojančios „metalą” bei dalyvaujančios undergroundiniame gyvenime. Visi esame pažįstami, bendraujame”, – pasakojo Aleksejus.
Kol kas vaikinai nesiryžo prognozuoti grupės ateities. Dėl artėjančių abitūros egzaminų „Metal blade” pastaruoju metu kiek apleido sceną bei repeticijas. Dvyliktokai žada krimsti mokslus universitetuose: Aleksejus – mediciną, Kirilas – mikrobiologiją, Aleksandras – ekonomiką, o Artūras dar nenorėjo atskleisti savo planų.
„Metalo” muzika mums pirmiausia yra hobis. Iš jos Lietuvoje tikrai nepragyvensi. Kurdami grupę niekada neturėjome tikslo išgarsėti – tai tiesiog pomėgis, pačių tobulėjimas muzikoje”, – „Klaipėdai” sakė „Metal blade” kompanija.