Gegužės 28 d. Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Andrius Kubilius išplatintame pranešime viešai pareiškė, kad „Lietuvos radijuje ir televizijoje pradedama įvedinėti cenzūra, žurnalistai baudžiami dėl kritiškos nuomonės apie pačios LRT veiklą. Taip kuriama baimės atmosfera tarp žurnalistų ir laidos vedančiųjų. Tai galų gale veda ir į pavojingą cenzūros reiškinį“.

Penktadienį, gegužės 30 d. kelių pilietinių organizacijų kreipimesi į LRT tarybą dėl Dariaus Kuolio laidų grąžinimo į eterį taip pat prašoma „viešai paaiškinti, kodėl, pasikeitus LRT administracijai, šiurkščiai pažeidžiamos Lietuvos piliečių teisės gauti įvairiapusę informaciją“.

Mes, žemiau pasirašiusieji LRT žurnalistai, norime viešai patikinti, kad tiek dirbant ankstesnei, tiek naujajai administracijai, mūsų kūrybos laisvė nebuvo ir nėra varžoma, savo rengiamose laidose galime atspindėti pačias įvairiausias nuomones. Mums paliekama teisė analizuoti ir kritikuoti vieni kitų darbą laikantis žiniasklaidos etikos principų, kaip tai daroma kas savaitę Lietuvos radijo rengiamoje laidoje „Jūs paskambinote į Lietuvos radiją“ arba diskusijoms apie žiniasklaidą skirtame portale gzi.lt.

Taip pat manome esant būtinybę pabrėžti, jog Lietuvos radijo programų direktorė Guoda Litvaitienė yra savo srities profesionalė, ne kartą apgynusi visuomenės teisę gauti įvairiapusę informaciją ir žurnalistus, įvairioms interesų grupėms bandant kištis į jų laidų turinį.

Abejones dėl jos garbingumo ir profesionalumo, galėjusias iškilti po tikrovės neatitinkančių atsistatydinusio LRT tarybos pirmininko Valentino Milaknio pasisakymų žiniasklaidoje (2008 05 28, www.bernardinai.lt), laikome nepagrįstomis. Jis pats penktadienį, gegužės 31 d., www.lrt.lt prisipažino klydęs ir jos viešai atsiprašė.

Tikrovės neatitinka nei A. Kubiliaus viešai išsakyti teiginiai apie tariamai įvedinėjamą cenzūrą ir „baimės atmosferą“ LRT, nei kai kurių pilietinių organizacijų nuogąstavimai apie „šiurkščiai pažeidžiamas piliečių teises gauti įvairiapusę informaciją“.

LRT žurnalistai ir laidų vedėjai:

Vaida Pilibaitytė, Audra Čepkauskaitė, Virginijus Savukynas, Aušra Jaruševičiūtė, Angelė Daugininkaitienė, Jolanta Kryževičienė, Gailutė Jankauskienė, Viktoras Jakovlevas, Justina Mitkaitė, Giedrė Čiužaitė, Rolandas Maskoliūnas, Rima Jakutytė, Arvydas Urba, Vytautas Markevičius, Alvyda Bajarūnaitė, Benediktas Rupeika, Andrius Kairaitis, Rita Miliūtė, Zita Kelmickaitė, Linas Kunigėlis, Lilija Lukšienė, Darius Švenčionis, Rytis Rakauskas, Milda Icikzonienė, Madona Lučkaitė, Zenonas Gipiškis, Gabija Narušytė, Olga Ugriumova, Nina Mackevič, Svetlana Primudrova, Larisa Endriulaitienė, Darius Užkuraitis, Andrius Kavaliauskas, Justinas Gapšys, Edita Mildažytė, Algirdas Steponavičius, Asta Medvedskytė, Rimas Bružas, Laima Janušonytė, Lina Okienė, Daiva Trečiokaitė, Deividas Jursevičius, Odeta Vasiliauskaitė, Andrius Tapinas, Tomas Kavaliauskas, Regina Germanavičiūtė, Saulius Liauksminas, Neringa Gudišauskaitė, Paulius Šironas, Ilona Rūkienė, Ignas Krasauskas, Regina Montvilienė

Sąrašas negalutinis

Views All Time
Views All Time
1497
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!