2006-06-08 12:00 įvyks spaudos konferencija: Visuomenės teisė žinoti – bendras žurnalistų ir leidėjų rūpestis

Birželio 8 d., 12 val., Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Lietuvos periodinės spaudos leidėjų asociacija organizuoja spaudos konferenciją, skirtą naujų Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo įstatymo projekto nuostatų dėl visuomenės teisės į informaciją ir privataus gyvenimo apsaugos bei žurnalistų ir jų darbdavių santykių vystymo aptarti.

Konferencijoje, kuri vyks BNS Konferencijų salėje (Jogailos g. 9/1, Vilnius) dalyvaus Lietuvos periodinės spaudos leidėjų asociacijos prezidentas Rimantas Šukys ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Kaip žinia, birželio pradžioje Seime po svarstymų buvo pritarta Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektui. Lietuvos žurnalistų sąjungos atstovai kartu su viešosios informacijos rengėjais aptarė šio projekto nuostatų praktinio ir sklandaus įgyvendinimo galimybes. Tačiau žurnalistams ir leidėjams nerimą kelia nuostatos, susijusios su visuomenės teise į informaciją ir šios teisės ribojimas nepamatuotai ginant net ir viešų asmenų teisę į privatumą.

Be to, šiuo metu Lietuvos periodinės spaudos leidėjų asociacija, atstovaujanti darbdavius, ir Lietuvos žurnalistų sąjunga, atstovaujanti darbuotojus, yra pasirengę ir po derybų ketina pasirašyti tarpusavio susitarimą (kolektyvinę sutartį), kuriame bus aptartos žurnalistų autorinių kūrinių panaudojimo sąlygos. Todėl manoma, kad naujajame projekte turėtų būti įraštytos nuostatos, skatinančios žurnalistų ir jų darbdavių kolektyvinius susitarimus.

Atsižvelgiant į tai, leidėjai ir žurnalistai bendru sutarimu siūlo Seimui papildyti ir patobulinti Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektą.

Views All Time
Views All Time
1586
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!