2007-01-09 15:00 įvyks renginys: Bus apdovanoti žurnalistai, laimėję kūrybinius konkursus

Geriausiems iš geriausiųjų – piniginės premijos

Sausio 9 d. 15 val. Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos būstinėje J.Basanavičiaus g. 28 bus apdovanoti kūrybinių žurnalistų konkursų nugalėtojai. Prizinis fondas – per 10 tūkst. litų.

Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga 2006 metais rengė konkursus socialinėmis, teisėsaugos ir kultūros temomis. Vertinant konkursui pateiktus darbus buvo atsižvelgta į darbų aktualumą, visuomeninę reikšmę ir profesionalumą.

Iki 2006 m. gruodžio 1 d. komisija gavo įvertinimui 255 darbus, kurių autoriai pretendavo į keturių kūrybinių konkursų laureatus: “Akiratyje žmogus”, “Kultūros versmėse”, “Ką pasakytų Temidė” ir “Reformos žmogaus labui”.

Darbus vertino LŽS kūrybinių reikalų komisijos pirmininkė Teklė Mačiulienė ir komisijos nariai: Julija Antanaitienė, Dalia Juškienė, Vidas Mačiulis, Vitalija Morkūnienė, Stanislovas Pleskus ir Jonas Vėlyvis.

Kūrybinio konkurso “Akiratyje žmogus” laureatais paskelbti: Tomas Beržinskas (“Respublika”), Zina Paškevičienė (“LTV Panorama”), Regina Musneckienė (“Kelmės kraštas”), Mykolas Deikus (“Šiaulių naujienos) ir Povilas Sigitas Krivickas (“Lietuvos žinios”).

Jie pasidalins 2800 litų premijinį fondą. Komisijai teko įvertinti 36 autorių pateiktus 108 darbus.

Kūrybinio konkurso “Kultūros versmėse” laureatais tapo: Audrius Musteikis (“Lietuvos žinios”), Aldona Žemaitytė-Petrauskienė (“Literatūra ir menas”), Laima Sendrauskienė (“Mūsų žodis”), Lolita Kamiskienė (“Utenos apskrities žinios”) ir Reda Milaknienė (“Gimtasis Rokiškis”).

Šios nominacijos nugalėtojams skirti 3000 litų. Į šį konkursą 18 autorių buvo atsiuntę 59 darbus.

Trečiojo konkurso “Ką pasakytų Temidė” premijas pasidalino: Sigitas Stasaitis (“Ekstra”), Aldona Svirbutavičiūtė (“Lietuvos žinios”), Virginija Grigaliūnienė (“Akistata”), Diana Makšimienė (“Panevėžio rytas”) ir Erika Straigytė (“Langas”). Konkurso laimėtojams skirti 2600 litų.

Šiam konkursui 19 autorių buvo atsiuntę 40 darbų.

Konkurso “Reformos žmogaus labui” premijos teko: Ritai Žadeikytei (“Šiaulių kraštas”), Nijolei Koskienei (“Šiaulių kraštas”), Onai Petravičienei (“Bičiulis”) ir Vidmantui Šmigelskui (“Anykšta”). Šiems nominantams paskirstyti 2400 litų.

14 žurnalistų kolegų vertinimui buvo pateikę 48 darbus.

LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius džiaugėsi, kad konkursas, jau seniai tapęs tradiciniu, išryškina geriausius žurnalistų kūrinius.

Šiumetinis skiriasi nuo ankstesnių platesne geografija ir darbų gausa. – Manau, kad daugeliui žurnalistų dalyvavimas konkurse yra prestižo reikalas, – sakė D.Radzevičius. – Nuo to, kad jame matome rašinius iš įvairių regionų, įvairių leidinių, laureatų laimėjimai dėl to tampa tik svaresni. Didžiausias pasiekimas tas, kad nugalėtojas tapo laureatu ne todėl, kad jis tiesiog pateikė savo rašinius, bet dėl to, jog jis yra geriausias iš geriausių. Jei anksčiau pasitaikydavo, kad kai kurie dalyviai pateikdavo bet kokius darbus, tai pastaraisiais metais jaučiama pačių autorių didesnė savikontrolė ir kruopštesnė darbų atranka.

Views All Time
Views All Time
2990
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!