Kaip DPA praneša iš Štutgarto, kol vieni automobilių gamintojai eksperimentuoja su modelių išvaizda, kasmet pateikdami vis labiau pribloškiančią įvairovę, kiti ignoruoja šią tendenciją, nekeisdami savo produktų išvaizdos ištisus dešimtmečius.

Iš tokių “stagnacinių” modelių galima paminėti “Suzuki Samurai” arba “Lada Niva” modelius, kurie beveik nepasikeitė nuo 1976 metų. Klasikiniais laikomi ir “Audi Cinvertible”, “Mini” bei “Mercedes” G klasės modeliai.

“Senuku” pravardžiuojamas “Mercedes” G klasės modelis jau atšventė savo 20-ąjį gimtadienį. Šis kampuotas, tvirtas automobilis keturiais varomais ratais gaminamas Austrijos “Steyr-Daimler-Punch” kompanijoje nuo 1979 metų.

Iki šiol parduota daugiau nei 140 tūkstančių šio modelio automobilių, o ekspertai tvirtina, kad G modelis bus gaminamas bent iki 2005 metų, o gal ir ilgiau.

“Land Rover Defender” bei “Jeep Wrangler” gali pasigirti dar senesne istorija. Ekspertai šiuos modelius vadina dabartinių sportinės klasės visureigių protėviais. “Rover” atstovo Vokietijoje Markaus Haufo žodžiais tariant, “Defender” modelis gaminamas nuo 1948 metų. 1990 metais pradėta gaminti tik šiek tiek pakeista ketvirtoji šio modelio karta.

Amerikietiškasis “Wrangler” modelis gaminamas legendinio “Willys Jeep” pagrindu, tuo tarpu šiandieninio “Wrangler” išvaizda nesikeičia nuo 1988 metų. Beje, jo “didysis brolis” “Cherokee” modelis taip pat yra laikomas klasikiniu. Jis gaminamas nuo 1984 metų.

Ekspertų teigimu, ilgiausiai nepakeitę išvaizdos rinkoje išsilaiko sportiniai automobiliai su atverčiamu stogu bei limuzinai. Populiariausias tarp jų anglų mažylis “Mini”, šiemet švenčiantis 40-ąsias metines. “Mini” yra laikomas pirmuoju moderniu mažu automobiliu.

Nors jo pasirodymas sukėlė prie didelių automobilių pripratusių vairuotojų juoką, tačiau “Mini” padarė tikrą revoliuciją automobilių pramonėje. Šiuo metu pasaulio keliais rieda 5,3 milijono “Mini” mažylių.

Prancūzų gamintojai savo “senukų” ketina atsižadėti jau šiemet. Ilgiausiai nepakitusios išvaizdos “Citroen XM” bei “Peugeot 605” modelių gamyba bus nutraukta jau šiais metais. Minėti modeliai be pertraukos gaminami nuo 1989 metų.

Views All Time
Views All Time
2233
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!