Archives for Laivyba
“DOMMO Nerija” rekonstruos Klaipėdos jachtklubą
Bendrovė "DOMMO Nerija" iš Lietuvos sporto draugijos "Žalgiris" įsigijo jachtklubą Smiltynėje, Klaipėdoje ir sieks plėtoti šalies vandens turizmo infrastruktūrą. "DOMMO Nerija" planuoja vystyti visą mažų laivų uostą bei jo paslaugas, rekonstruoti jachtklubui priklausantį ir kol kas tik vasarą veikiantį viešbutį,…
Opozicija siūlo naikinti laivybos ribojimus šalies upėse
Premjerui Algirdui Brazauskui praėjusią vasarą pažeidus plaukiojimo Minijos upe taisykles ir Aplinkos ministerijai pagaliau atkreipus dėmesį į ne kartą opozicinės Liberalų ir centro frakcijos atstovų išsakytus priekaištus dėl nepagrįstų biurokratinių laivybos ribojimų vidaus vandenyse, parlamentaras Virginijus Martišauskas siūlo Seimui panaikinti…
Baltijos jūros akvatorijos geologiniai tyrimai
Šių tyrimų tikslas - gauti informacijos apie jūros dugno ir kranto zonos geologinę sandarą, reljefą, procesus, gamtos išteklius, antropogeninę apkrovą, inžinerines geologines gruntų savybes ir kitus parametrus. Informacija padės racionaliai planuoti ir valdyti ūkinę veiklą, įgyvendinti aplinkos apsaugos priemones. Baltijos…
Svarbūs jūrų saugos ir laivybos klausimai sprendžiami Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų susitikime Švedijoje
Susisiekimo ministras Zigmantas Balčytis išvyko į Šiaurės ir Baltijos šalių transporto ministrų susitikimą Švedijoje. Pasitarime, vyksiančiame rugsėjo 10 d. Grythyttane, bus svarstomi svarbūs laivybos ir jūrų saugos klausimai - Baltijos jūros greitkeliai, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas ledlaužių paslaugų teikimo…
Martišauskas užsipuolė aplinkos ministrą
Seimo narys Virginijus Martišauskas kreipėsi į aplinkos ministrą Arūną Kundrotą siūlydamas nedelsiant panaikinti jo įsakymu nustatytas nepagrįstai vandens telkinių naudojimą laivybai varžančias nuostatas. Įsakymu nustatyta Leidimų plaukioti mažosiomis plaukiojimo priemonėmis vidaus vandens telkiniuose išdavimo tvarka vertinama, kaip prieštaraujanti įstatymams, neatitinkanti…
Svarbu užtikrinti, kad nebūtų pažeistas Dievo planas
Apžvelgti Bažnyčios mokymu paremtas ekologines nuostatas paskatino popiežiaus Jono Pauliaus II laiškas Konstantinopolio stačiatikių patriarchui Baltramiejui I, kurio iniciatyva birželio pradžioje buvo surengtas penktasis tarptautinis simpoziumas laive (dėl to jis dar vadinamas „plaukiojančia konferencija“), skirtas religijos, mokslo ir aplinkosaugos santykiams…
Laivyba senovės civilizacijose. Graikija
Apie galeras, irklinius karo laivus, kuriuose kankinosi grandinėmis surakinti žmonės ir skendo drauge su laivais Atikos pakrantėje, kur plyti Maratono lyguma, 490 metų pr. m. e. vasarą pasirodė finikiečių pentekonterų laivynas. Į krantą išbrido tūkstančiai persų raitelių ir pėstininkų. Tai…
Laivyba senovės civilizacijose. Roma
Apie drąsiųjų, argonautų pasekėjus, apie laivus purpurinėmis burėmis ir jų tolimas keliones į Prieskonių šalis Graikų pirkliams besivaidijant su kartaginiečiais, Apeninų pusiasalyje augo nauja galybė. Tai buvo Roma. Tiesa, romėnai ilgai kariavo sausumoje su "barbarų tautomis", todėl laivų nestatė ir…
Laivyba senovės civilizacijose. Finikija
Apie senovės jūrų vežikus, jų arkliagalvius laivus su žuvų uodegomis, taip pat grėsmingus povandeninius taranus "Cebulonas tarė viešpačiui: "Mano broliams Tu atidavei dirvas; man palikai tik jūras ir upes /" Bet jis atsakė: "Jie visi priklausys nuo tavęs, nes tu…
Laivyba senovės civilizacijose. Egiptas
Apie Senovė Egipto laivus Prieš 7000 m. Nilo slėnyje įsikūrė pirmieji gyventojai. Jie vertėsi žemdirbyste ir gyvulininkyste, mokėjo pasidaryti akmeninius įrankius ir lipdyti puodus, o Nilas juos išmokė rišti riestanosiu plaustus iš papiruso nendrių, kurios augo čia pat, prie upės.…