Sertifikato teikiamos galimybės
Įsigijus sertifikatą galima naudotis skaitmeninio parašo sistemos privalumais:

užtikrinti siunčiamų elektroniniu paštu duomenų vientisumą,
nurodyti gavėjui savo autorystę,
saugiai gauti elektroniniu paštu užšifruotus duomenis, kuriuos užšifruoti galės bet kuris asmuo, pasiėmęs viešai paskelbtą kito asmens sertifikatą, o atšifruoti galės tik antrasis, nes privačiu šifravimo raktu disponuoja tik jis vienas,
naudotis saugiu SSL (Secure Socket Layer) ryšiu, leidžiančiu turėti šifruojamą Interneto naršyklės seansą su identifikuota Web sritimi.

Pasiėmus viešai paskelbtą kito asmens sertifikatą galima:

patikrinti skaitmeniniu parašu pasirašyto atsiųsto elektroninio laiško vientisumą (ar duomenys siuntimo metu nebuvo pakeisti)
siųsti elektroniniu paštu užšifruotus duomenis, kuriuos atšifruoti galės tik tas asmuo, kuriam skirta informaciją, užšifruodami ją to asmens sertifikato viešuoju raktu.
Sertifikato įsigijimas
Sertifikatas įrašomas Internet naršyklės sistemoje ir naudojamas naršyklės ir elektroninio pašto programoje. Pagrindinių Internet naršyklių gamintojai yra numatę savo naršyklių ir pašto programų darbą su X.509 formato skaitmeniniais sertifikatais.

Prieš pasiimant asmeninį sertifikatą, reikia gauti šios paslaugos tiekėjo sertifikatą. Savo asmeniniam sertifikatui įsigyti reikia užpildyti paraišką sertifikatui gauti ir laukti elektroninio laiško iš paslaugos tiekėjo. Paraiška sertifikatų centre peržiūrima ir patenkinama arba atmetama. Jei paraiška patenkinama, tai sertifikatų centras išleidžia sertifikatą su Jūsų duomenimis, pasirašytą savo privačiuoju raktu. Jums išsiunčiamas elektroninis laiškas su nuoroda į sertifikato eksponavimo vietą, iš kurios reikia tą sertifikatą įsidiegti savo naršyklėje. Perinstaliavus naršyklę, naudotis sertifikatu nebegalima, nes pildant paraišką sertifikatui, kartu su pildančiojo duomenimis paimamas ir naršyklės identifikatorius (unikalus skaičius identifikuojantis konkretų naršyklės egzempliorių ), diegiant sertifikatą tas identifikatorius lyginamas su dabartinės naršyklės identifikatoriumi, jei nesutampa, sertifikatas neįdiegiamas.

Views All Time
Views All Time
2112
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!