Vasario 14 d. San-Franciske (Kalifornija, JAV) buvo atidaryta 14-oji tarptautinė informacinei saugai skirta RSA konferencija.

Paskelbta apie naujos, Microsoft Internet Explorer 7.0 versijos išleidimą

Microsoft korporacijos vadovas Bilas Geitsas (Bill Gates), antradienį savo įžangine kompiuterinės saugos specialistams skaityta kalba pradėjęs JAV San-Franciske vykstantį RSA Conference renginį, paskelbė apie naujos vieno pagrindinių kompanijos produktų – Microsoft Internet Explorer naršyklės – versijos išleidimą.

Pasak Geitso, Internet Explorer 7.0 beta versija pasirodys šią vasarą ir bus platinama ją testuoti norintiems žmonėms. Laukiama, kad joje bus įvertinti ir panaikinti pastebėti ankstesnių versijų trūkumai, kuriais ypač pasižymi dabartinė, šeštoji šios naršyklės versija, beveik nesikeičianti jau nuo 2001 metų. Ekspertų nuomone, pagrindinis programos trūkumas – per didelis jos pažeidžiamumas, kurio „skylėmis“ plačiai naudojasi įsilaužėliai, taip gaunantys nesankcionuotą priėjimą prie vartotojų kompiuterių.

Kaip žinome, Internet Explorer (IE) šiuo metu rinkoje užima dominuojančią padėtį ir prieigai prie Interneto naudojama daugelyje pasaulio šalių. Anksčiau MSIE užimama naršyklių rinkos dalis sudarė iki 99 procentų, tačiau praeitų metų lapkričio mėnesį pasirodžiusi naujoji Firefox 1.0 naršyklė, kurią sukūrė grupė nepriklausomų Mozilla Foundation grupės programuotojų, nuo riebaus MSIE šono jau spėjo atsikąsti gardų kasnelį. MSIE populiarumas, jau dabar sumažėjęs iki 90 procentų, taip pat sėkmingai krenta toliau, o į kitą šoną jai baksnoja jau beta versijų Netscape bei Opera kompanijų naršyklės.

Naujos smulkmenos apie Windows Longhorn

Naujoji Microsoft operacinė sistema seks savo stovį ir saugos vartotojus nuo internetinių atakų. Kaip rašo PC World žurnalas, Windows Longhorn operacinė sistema bus aprūpinta „nereguliaraus elgesio“detektoriumi, kuris ne tik ieškos tinklo trafiko keistenybių ar „netinkamo“ kompiuterio atminties panaudojimo atvejų, bet ir mėgins savarankiškai šalinti tokios įtartinos veiklos priežastis – bent jau taip savo naująjį kūrinį šiuo metu San-Franciske vykstančioje RSA 2005 konferencijoje apibūdino Bilas Geitsas.

Jis tvirtina, kad jo kompanijos sukurta „aktyvios apsaugos sistema“ galės savarankiškai apsaugoti vartotoją nuo išorinės atakos, blokuodama į kompiuterį norinčius patekti internetinius kirminus ir virusus. Laikantis idėjos, kad silpniausia bet kurios sistemos grandis yra žmogus, į Longhorn įdiegiama „dinaminė apsaugos sistema“, kuriai teks sekti vartotojo diegiamas pataisas.

Tuo atveju, jei kompiuteris užfiksuos ataką prieš dar neužlopytą „skylę“, jis ją uždarys pats, beje, aklinai, per SP esančią ugniasienę uždraudęs bet kokį priėjimą prie savo „Achilo kulno“.

Be to, bus imtasi papildomų apsaugos prieš „vidinę ataką“ priemonių. Sekdama vartotojo judėjimą (pvz., naršant Interneto puslapius) tarp uždarų korporacinio lygio resursų ir atvirų viešųjų tinklų, saugumo sistema automatiškai keis vartotojo nuostatas, padidindama ar sumažindama kompiuterio apsaugos lygį.

Beje, vertėtų atsiminti, kad Microsoft jau ne vienąkart skelbė apie eilinę revoliuciją kompiuterinio saugumo srityje. Kiekvieną kartą tai buvo muilo burbulas.

Views All Time
Views All Time
3346
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!