Plazminiai televizoriai dings iš parduotuvių lentynų

Europos Komisija baigia pasiekti susitarimą, kad iš prekybos laipsniškai išnyktų daugiausiai energijos sunaudojantys plazminiai televizoriai.

To Komisija griebiasi kovodama su didėjančiu energijos suvartojimu, kuris skatina pasaulinį atšilimą.

Plazminiai televizoriai, kaip rodo Europos Komisijos ataskaita, – vieni daugiausiai energijos naudojančių prietaisų. Per metus jie suryja dvigubai daugiau energijos nei šaldytuvai, o kai kurie jų – ir keturiskart daugiau nei jų pirmtakai kineskopiniai televizoriai.

Straipsniai 1 reklama

„Plazminiai televizoriai yra didžiuliai ir dėl savo didelių ekranų sunaudoja daugybę energijos“, – sakė Europos Sąjungos (ES) Energijos ir klimato derybininkas Hansas Paulas Siderius.

Kovodamos su augančiais suvartojamos energijos kiekiais ir jų sukeliamu pasauliniu atšilimu, ES vyriausybės baigia derinti šalims privalomą direktyvą, kurioje bus nustatyti energijos limitai televizoriams. Patvirtinti direktyvą tikimasi dar šį pavasarį. Tada iš rinkos bus pradedami stumti daugiausiai energijos naudojantys televizoriai. Kai kurių specialistų teigimu, griežti energetinio efektyvumo standartai plazminius televizorius iš lentynų gali iš viso išstumti.

Gamintojai apie geriausius ir blogiausius modelius pirkėjus privalės informuoti žymomis ant televizorių. Kuo skubiau priimti šiuos sprendimus Europos Komisiją ragina ir Briuselyje protestuojantys nevyriausybinių organizacijų atstovai.

„Dabar iš viso nėra energijos kodų ar energijos etikečių. Tai nurodyti yra labai svarbu, nes plazminiai televizoriai yra vieni daugiausiai energijos naudojančių prietaisų namuose“, – teigė Gamtos ir aplinkosaugos fondo atstovė Talita Koek.

Pašalinti iš parduotuvių lentynų energijos rijikus plazminius televizorius yra jau antras Europos Komisijos žingsnis, kovojant su augančiu energijos suvartojimu. Bendrijos narės jau yra sutarusios, kad nuo rugsėjo palaipsniui per trejus metus bus visiškai atsisakyta įprastų kaitrinių lempučių, o jas pakeis energiją taupančios.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *