Tuo metu kai daugelis mūsų svajojame apie skystų kristalų ar plazminį televizorių nedidukė bendrovių grupė pranešė, jog jau baigia kurti naujo tipo televizorius, greta kurių dabartiniai LCD ir plazminiai atrodys nykiai.

Australai “Arasor” ir amerikiečiai “Novalux” pademonstravo pirmą pasaulyje lazerinį televizorių. Na, lazerių naudojimas bet kokiame technologiniame produkte yra savaime kietas reikalas, bet bendrovės žada ir šį tą apčiuopiamesnį – teigiama, kad lazerinius televizorius pagaminti kainuoja dvigubai pigiau, jie rodo dvigubai daugiau subtilių atspalvių bei naudoja trimis ketvirčiais mažiau energijos.

“Novalux” vadovo teigimu, kuo jau kuo, o spalvomis dabartiniai LCD ir plazminiai televizoriai nestebina – jie geba rodyti tik 30-35% atspalvių, kuriuos moka matyti žmogaus akis. Tuo tarpu lazeriniai televizoriai, kaip skelbiama, atkuria maždaug 90% akiai matomų atspalvių.

Lazerinio televizoriaus, kurį surinko “Mitsubishi”, pristatyme dalyvavę specialistai pastebi, kad vaizdas 50 colių įstrižainės ekrane tikrai atrodė kokybiškiau ir aiškiau nei greta stovinčiame plazminiame televizoriuje. Demonstruotas lazerinio televizoriaus prototipas palaiko tik 1080i, tačiau iki šio tipo įrenginių pasirodymo prekyboje 2007 metais turėtų atsirasti ir 1080p palaikymas.

Vaizdas lazerinių televizorių ekrane projektuojamas naudojant kiek pasenusį projektorinį principą, t.y. lazeris projektuoja vaizdą ekrano plote. Dėl šios ypatybės lazeriniai televizoriai yra kiek storesni už plazminius ir skystų kristalų.

Daugiau apie lazerinius televizorius sužinosite užmetę akį štai čia.

Views All Time
Views All Time
851
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!