| |

Kaip išsirinkti tinkamą namų kino sistemą?

Šiais laikais jau sunku rasti būstą, kuriame nebūtų DVD grotuvo ar kompiuterio, galinčio „skaityti“ šio formato diskų. Tačiau nei grotuvas, nei kompiuteris niekada neišgalės sukurti tų pojūčių, kuriuos suteikia geras Namų kino teatras. Pradėkime nuo to, kad bet kuris Namų kino teatras prasideda nuo didelio televizoriaus. Iš esmės žmonės dažnai painioja du skirtingus dalykus – Namų kino teatrą (jau sukomplektuotą rinkinį su televizoriumi bei stiprintuvu) ir Namų kino sistemą, kuri yra parduodama vienoje dėžėje. Paprasčiausius Namų kino sistemos rinkinius sudaro DVD grotuvas ir mažiausiai šešios garso kolonėlės. Brangesnės Namų kino sistemos komplektuojamos atskirai iš daugiakanalių stiprintuvų, DVD grotuvo ir kolonėlių. Tokius komplektus galima surinkti jau ir atsižvelgiant į pirkėjo poreikius, ir jų kaina gali svyruoti nuo trijų iki šimtų tūkstančių litų. Kainų skirtumas tarp pačių DVD grotuvų gali siekti dešimt kartų, nors jų funkcijos iš pirmo žvilgsnio atrodo tos pačios (o dažnai brangesnieji DVD grotuvai turi netgi mažiau funkcijų). Kainų skirtumas, kaip visada, yra pagrįstas kokybės skirtumu. Brangesnieji grotuvai turi kitaip komplektuotus mazgus ir skirtingą sistemos projektavimą. Ne paslaptis, kad gamybos ekonomija dažnai veda prie taupymo detalių ar schemų sąskaita. Pavyzdžiui, pigesniuose grotuvuose gamintojai nemontuoja schemos apsaugai nuo pašalinių trukdžių ir gali būti, kad vieną dieną vietoje žiūrimo kino filmo herojų dialogo išgirsite kažkokią radijo programą…

| |

Renkantis namų kino sistemą svarbu ir individualūs pomėgiai

Renkantis namų kino sistemą patariama nepasikliauti vien techninėje charakteristikoje nurodytais skaičiais – neprošal būtų pasiklausyti kelių tinkamų modelių ir taip išsirinkti labiausiai atitinkantį individualius lūkesčius. Namų kino sistemos yra dvejopos – vadinamosios ekonominės arba “viskas viename” ir komplektuojamos iš atskirų dalių. Pastarąsias renkasi tie, kurie yra pasiryžę investuoti didesnę sumą į garsą ir kokybę. Populiariausias – ekonomines – sistemas sudaro viename komplekte esančios kolonėlės ir blokas su grotuvu, skaitmeniniu stiprintuvu, radiju. Namų kino sistema skirta ne tik žiūrėti filmus ar klausytis muziką, bet ir peržiūrėti nuotraukoms televizoriaus ekrane, tai daryti galima ir įsijungus mėgstamą muziką. Tiesa, anot bendrovės “Avitela” generalinio direktoriaus Jono Dirginčiaus, ekonominės klasės sistemos yra skirtos žiūrėti filmus, tad didžiausia įspūdžio dalis yra iš ekrano. Paprastai namų kino sistemos atkuria DVD, CD, DIVX, MP3 formato įrašus, bet konkrečios galimybės priklauso ir nuo modelio. Pažangesnės namų kino sistemos orientuotos į didelės raiškos televizorius, turi HDMI jungtį. Tokiu atveju netgi jei pats diskas nėra didelės raiškos, į HDMI jungtį taip pat turintį televizorių siunčiamas signalas perskaičiuojamas į didelės raiškos. Taip vaizdo kokybė ženkliai pagerinama. Pasak IĮ “Signalo pikas” direktoriaus Kazimiero Gaidžio, pirmiausia pirkėjo teiraujamasi, koks patalpos, kurioje stovės namų kino sistema, dydis.

| |

Tikras namų kinas

Tikras namų kinas – tai vienas iš malonumų gyvenime, kurį pradedi vertinti tik jį pamatęs ir išgirdęs. Kai kurie žmonės žiūrėjimą filmo high-end namų kino sistema pirmą kartą lygina su jausmu, kurį patiria vairuotojas po įprastinės mašinos vairavimo pirmą kartą išbandydamas tikrą sportinę mašiną. Jūs greitai suvoksite, kad tai ką jūs žiūrėjote ar klausėte prieš tai, (su masinių gamintojų produktais) neturėjo jokios filmo žiūrėjimo kokybės ir buvo tik laikinas sprendimas jums. Kadangi pradėjau lyginti su mašinomis, tai ir pratęsiu savo palyginimą toliau, kol jūs neišbandote geresnės mašinos, jūs nesuvokiate, kad jūsų 20 metų mašina jau nevažiuoja taip gerai, kaip jūs norėtumėte. Taip, jos užtenka nuvažiuoti iš taško A į tašką B (aišku jei niekas į jus neatsitrenkė), bet malonumo jūs jau nejaučiate. Tas pats yra ir su gera namų kino sistema. Pažiūrėkite tą patį DVD ar paklausykite CD diską per masinio gamintojo grotuvą, per pigiausią VIDO, LG ar kitus namų kino komponentus, ir per gerą hi-fi ar net hi-end stereo ar namų kino sistemą bet kuriame artimiausiame jums hi-fi salone ir jūs suvoksite, kodėl net ne audiofilai ar filmų fanatai, bet ir paprasti vartotojai kuo toliau, tuo labiau pradeda investuoti į gerą vaizdą ir garsą. Pagrindinis namų kinos sistemos tikslas sukurti „tikro veiksmo“ atmosferą, kuri priverčia jus pasijusti vientisa dalimi to, kas vyksta ekrane, užmiršti kad tai kas nufilmuota yra netikra, kad viskas kas vyksta egzistuoja čia ir dabar.

| |

Naujoji LG „Blu-ray“ namų kino sistema

Garso ir vaizdo technikos gamintoja „LG Electronics“ (LG) pristatė naują namų kino sistemą HT954PB, pasižyminčią puikia garso kokybe, kurią padėjo sureguliuoti aukštos klasės garso sistemų ekspertas Markas Levinsonas. 5.1 standarto sistema sugeba perteikti natūralų skambesį. Tam pasitarnauja ir „Virtual Sound Matrix“ (VSM) technologija, pagerinanti garso sklidimą patalpoje. Ji veikia sukurdama virtualius garsiakalbius, kurie garsą nukreipia reikiama linke. Pavyzdžiui, iš trijų garsiakalbių sudarytoje 2.1 namų kino sistemoje naudojant VSM, sukuriama virtuali 5.1 erdvinio garso sistema – atrodo, jog garsas sklinda ir iš užnugario. LG HT954PB vartotojai klausytis muzikos ir žiūrėti filmus gali ne tik iš DVD bei „Blu-ray“ diskų. Sistemoje integruota interneto jungtis leidžia prisijungti prie „YouTube“ portalo ir nenaudojant kompiuterio, žiūrėti milijonus joje esančių klipų televizoriaus ekrane. Naudojama „BD-Live“ funkcija leidžia prisijungti internetu prie filmo kūrėjų svetainės ir pasinaudoti juose esančiu turiniu. Pavyzdžiui, dalyvauti interaktyviame žaidime, atsisiųsti papildomų filmukų, reklaminių klipų. „iPod“ grotuvus turintiems muzikos ir pramogų gerbėjams patiks sistemoje esanti „iPod“ jungtis. Grotuvą pakanka įstatyti į lizdą ir galima mėgautis savo mėgstama muzika per puikios kokybės garsą atkuriančią 5.1 garso sistemą.

| |

Naujos „Panasonic“ „Blu-ray“ namų kino sistemos – dar daugiau garso ir sutaupytos energijos

„Panasonic“ „Blu-ray Disc“ namų kino sistemos atkuria aukštos vaizdo ir garso kokybės „Blu-ray“ filmus taip, jog nuo šiol nebereikės eiti į kino teatrą. Vaizdą pagerinantis „Panasonic“ procesorius „PHL Chroma Processor Plus“ ir ypač tikslios 4:4:4 technologijos jau iškėlė „Blu-ray Disc“ filmų kokybę į originalių kino filmų lygį. Šioms sistemos neprilygsta net puikiausiomis vaizdo atkūrimo technologijomis pasižymintis „Panasonic“ DMP-BD50, pelnęs 2008–2009 m. EISA apdovanojimą kaip geriausias Europos „Blu-ray“ leistuvų kategorijos gaminys. Siekiant, kad garso kokybė būtų dar geresnė, priekinių ir centrinių kolonėlių bambuko kūgelių formos garsiakalbiai ypač aiškiai atkuria įvairių dažnių garsus – nuo masinių sprogimų iki metalo žvangesio. „Kelton“ žemųjų dažnių kolonėlės prideda galingų dundančių bosų. Viso to rezultatas – SC-BT205 ir SC-BT200 naudotojai savo namuose gali mėgautis jaudinančiu ir neįtikėtinai tikrovišku garsu. Buvo patobulintos ir tinklo sistemos. SC-BT205 ir SC-BT200 galima prijungti prie interneto ir, naudojant „VIERA Cast“, peržiūrėti žiniatinklio turinį (pvz., „YouTube“, „Picasa“), o „BD-Live“* leidžia parsisiųsti „Blu-ray Disc“ siūlomos medžiagos bei žaisti interneto žaidimus. Į abu modelius įmontuotas universalus „iPod“ dėklas, tad leisti mėgstamą muziką dar patogiau. Be to, SC-BT205 ir SC-BT200 daro mažesnį poveikį aplinkai. Dėl maitinamosios plokštės patobulinimų smarkiai sumažėjo energijos sąnaudos, sistemai veikiant budėjimo režimu.