Bendrame Sony ir jos partnerių IBM bei Toshiba pranešime sakoma, kad kitais metais IBM išleis trejų kompanijų kuriamą bandomąją Cell procesorių partiją.

Pirmuoju Cell naudosiančiu produktu taps Sony ir IBM kuriama darbinė stotis, planuojama išleisti 2005 metais. Ši sistema bus skirta kompiuterinės animacijos kūrimui ir didelės apimties grafinėms užduotims, o 2006 metais Sony ir Toshiba planuoja išleisti aukštos skiriamosios gebos televizorius, kuriuose taip pat bus naudojamas Cell procesorius.

Sony patvirtino, kad Cell bus naudojamas ir kitoje pačios populiariausios – PlayStation – videožaidimų konsolės versijoje. Kompanijos vadovai kitų metų gegužę vyksiančioje E3 parodoje pažadėjo pristatyti jos prototipą, bet nė vienas jų nenurodė PlayStation-3 pardavimų pradžios.

3 kompanijų pareiškime taip pat pateikta nauja techninė Cell procesoriaus informacija, kuri nuo to laiko, kai prieš trejus metus kompanijos paskelbė apie Cell kūrimo planus, buvo saugoma griežtoje paslaptyje ir tapo nemažu įvairiausių gandų šaltiniu.

Cell bus sudarytas iš kelių IBM Power architektūros pagrindu sukurtų ir multimedia programoms optimizuotų “branduolių”, arba blokų. Šie branduoliai tarp savęs paskirstys skaičiavimo užduotis ir keisis informacija, tam naudodamiesi taikomaisiais paralelinių ir paskirstytųjų skaičiavimų metodais.

“Progresyvus tarp asmeninio kompiuterio ir buitinės vartotojams skirtos elektronikos esančių barjerų griovimas reikalauja esminio buitinių elektroninių prietaisų galimybių ir našumo rodiklių pagerinimo, – sakoma Toshiba prezidento Masasi Muromati pareiškime. – Dėl multiprocesorinės architektūros ir struktūros, įgalinančios apdoroti aukšto lygio media duomenis, Cell procesorious atitinka šiuos reikalavimus. Šio neprilygstamo, didelio našumo procesoriaus, kurį kuria speciali komanda, naudodamasi unikalia Toshiba, Sony Group ir IBM patirtimi, kūrimas vyksta pilna eiga”.

Cell bus naudojami nauji energijos taupymo metodai ir kūrinių autorinių teisių apsaugos priemonės, – sakoma pranešime. Skirtingai nuo ankstesnių pranešimų, procesorius bus kuriamas pagal 90 ηm, o ne 65 ηm technologiją.

Išsamesnes Cell procesoriaus technines detales kompanijos pažadėjo atskleisti vasario 6-10 d. San-Franciske vyksiančios Solid-State Circuits Conference konferencijos metu.

Views All Time
Views All Time
3116
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!