Kompanija ChoisePoint, kurios veiklos sritis – įvairių duomenų kaupimas apie JAV piliečius, pranešė, kad ji tapo hakerių pasikėsinimo objektas, kadangi iš duomenų bazės buvo pavogta slapta informacija apie didžiąją daugumą šalies gyventojų.

Disponuodama įvairiose šalies valstijose, kompanija ChoisePoint rinko ir saugojo duomenis apie vietinius gyventojus, įskaitant jų vardus, pavardes, adresus, duomenis apie kreditus, socialinio draudimo numerius, ir visą kitą informaciją, kuri gali būti paplitusi tiktai tarp atskirų organizacijų
( valstybinių ir komercinių ), turinčių leidimą dirbti su slapta informacija.

Iš pagrobtosios informacijos būtų galima gauti daug duomenų mažiausiai apie 145 žmones iš visos šalies.

Kaip pranešė kompanijos atstovai, grupė piktavalių, didžiulė tikimybė, kad su šiek tiek ankščiau pavogtų duomenų pagalba, sugalvojo sukurti fiktyvią firmą, kuriai sėkmingai buvo pasisekę užbaigti susitarimą su ChoisePoint dėl aptarnavimo. Darbo proceso metu, kaip parodė pasekmės, hakeriai gavo priėjimą prie kompiuterio duomenų bazės ( ChoisePoint ) ir iš ten pavogė visą informaciją, kurią jiems pavyko surasti. Netrukus fiktyvi firma dingo kartu su visais ten dirbusiaisiais.

Dabar vyksta tyrimas, ir valstijų gyventojai buvo perspėti dėl to, kad atidžiau stebėtų savo banko sąskaitas. Neseniai teisėsaugininkai suėmė žmogų, kuris buvo pagautas, kaip šešis kartus dalyvavęs įvairiose panašaus pobūdžio machinacijose, tačiau dar nėra aišku, ar jis susijęs būtent su šiuo nusikaltimu.

Šiuo metu kompanija ChoisePoint skubos tvarka siuntinėja klientams pranešimus, kuriuose siūlo būti nepaprastai atidžius, atliekant įvairias bankines operacijas. Dabar jau yra aišku tai, kad į teisėsaugininkus kreipėsi apie 750 žmonių, nukentėjusių nuo piktavalių sukčių veiksmų. Informaciją, susijusią su jų kreditinėmis kortelėmis, sukčiai panaudojo tam, kad galėtų prisipirkti juvelyrinių dirbinių, buitinės technikos, kompiuterių.

Be to, daugelis Kalifornijos gyventojų, jau gavę informuojančius pranešimus apie vagystę iš ChoisePoint, teigia, kad niekados nėra girdėję apie šią kompaniją ir domisi, kas jai suteikė teisę rinkti apie juos informaciją ir ja disponuoti.

Views All Time
Views All Time
2881
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!