Microsoft Windows NT operacinė sistema pasidarė populiariausia tinklų operacine sistema kompiuterių rinkoje, užėmusi Novell NetWare vietą. Patogus interfeisas ir paprastas eksploatavimas leido net nepatyrusiems vartotojams montuoti ir aptarnauti lokalus tinklus.

Windows NT yra modulinė OS, palaikanti visas išplėstas galimybes, įdiegtas į paskutinius Intel ir Alpha firmų procesorių ištyrimus, o taip pat pašalina apribojimus operatyvios atminties apimčiai ir saugomos informacijos kiekiui.

Servisas – bet kuri programa arba komponentė, kuri užkraunama kartu su OS dar prieš vartotojui įeinant į tinklą ar pamatant ekraninį interfeisą. Servisai užkraunami automatiškai ir neleidžia operatoriui kištis į užkrovimo procesą.

Windows NT servisų rūšys:

Server – leidžia kompiuteriui pateikti bendrus diskus ir spausdintuvus kitiems tinklo kompiuteriams bendram naudojimui.

Workstation – leidžia taikomosioms programoms, dirbančioms šioje sistemoje, turėti priėjimą prie tinklo resursų.

Browser – palaiko domenų ir Windows-orientuotus kompiuterius sąrašą, kuris naudojamas nurodyti tinklo resursų išdėstymą.

Messenger – leidžia administratoriui arba Alerter servisui išsiųsti ar priimti pranešimus, kaip rankiniu būdu, taip ir sisteminio charakterio įvykių rezultate.

Netlogon – darbo stočių priemonė, reikalinga aptikti domeno kontrolerį ir susijungti su juo. Taip pat naudojamas vyriausiais domenų kontroleriais įskaitomų apsaugos sistemos duomenų menedžerio duomenų bazei rezerviniame domenų kontroleryje dubliuoti. Jei kompiuteris nėra domeno dalis, servisas nepaleidžiamas.

Views All Time
Views All Time
3740
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!