Trys Maskvos technikos universitetų studentai sukūrė gan paprastą prietaisą – jų pasididžiavimą ir pajamų šaltinį. Ne paprastų, bet visai solidžių pajamų. Nuo šių metų sausio mėnesio su šio prietaiso pagalba jie uždirbo 700 tūkstančių JAV dolerių.

Prietaisas jiems suteikė galimybę nuo svetimų kreditinių kortelių nusiimti visus pinigus. Prietaisas tvirtinamas prie bankomato skylės į kurią įkišama kreditinė kortelė, o kadangi jis yra nedidelis ir nudažytas tokia pačia kaip bankomatas spalva – praktiškai tapo nepastebimas. Jis nuskaito visus kortelės duomenis kuomet jos šeimininkas nuo savo sąskaitos mėgina nusiimti pinigus. Šalia sumontuota video stebėjimo kamera užfiksuodavo PIN kodą, kurį surinkdavo kortelės šeimininkas. Nuo to momento trys studentai turėdavo praktiškai neribotą priėjimą prie svetimos banko sąskaitos.

Su specialiai šiam reikalui nupirkta įranga trys gudruoliai pasigamindavo kortelės dublikatą ir pasinaudodami tuo pačiu bankomatu nusiimdavo visus svetimoje sąskaitoje buvusius pinigus. Tik pirminiais skaičiavimais tokių būdu nukentėjo daugiau kaip 200 žmonių. Darbavosi studentai Maskvos centre, o tam, kad juos sulaikyti milicijos darbuotojams prireikė surengti ištisą specialią operaciją.

Tačiau net ir milicijoje apie šiuos studentus kalbama su tam tikra susižavėjimo gaidele. Tai ką padarė jie – pasaulyje dar nebuvo pavykę padaryti praktiškai niekam. Tokio prietaiso veikimo principas buvo žinomas gan seniai, tačiau pagaminti jo miniatiūrinę ir veikiančią versiją – pavyko tik jiems. Maža to, ekspertams niekaip nepavyko suprasti kaip jis yra tvirtinamas prie bankomato, todėl jį teko išrinkinėti tiesiog gatvėje.

Patys gi studentai stengėsi kuo maksimaliau išnaudoti prietaiso galimybes. Vieną tokų jie pardavė Prancūzijos arabams besiverčiantiems sukčiavimais su kreditinėmis mokėjimo kortelėmis. Maskvoje surinkti kortelių savininkų duomenys buvo parduoti kartu su prietaisu, todėl nors studentai ir sulaikyti galimybė, kad ir toliau nuo sąskaitų dings pinigai nepašalinta.

Views All Time
Views All Time
2648
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!