Šią savaitę Macromedia anonsuoja naują Flex – serverių programinės įrangos versiją, skirtą Flash formato populiarinimui internetinių programų sąsajose ir grafikoje.

Flex 1.5 tikimasi išleisti šį mėnesį. Į PĮ įeis išplėstas komponentų rinkinys, skirtas kurti specializuotoms sąsajoms ir naujiems instrumentams, leisiantiems korporacijų duomenis pateikti dinaminėmis diagramomis ar kitokiais grafinio informacijos atvaizdavimo būdais.

Flex’ą Macromedia išleido šių metų pradžioje – programa buvo norima išplėsti animacinio Flash formato pritaikymo sritį ir paversti jį internetinių programų kūrimo platforma.

Flex manoma apeiti vieną iš amžinų kliūčių platesniam Flash pripažinimui – tradiciškai Flash turinio kūrimui naudojamą grafinę programavimo sąsają. Flex leis Java ir kitų kalbų darbe su Flash formatu nesispecializuojantiems programuotojams dirbti jiems įprastoje tekstinėje terpėje, kuriant XML kodą, optimizuotą klientinei Flash PĮ.

“Flex skverbiasi į tradicinių programų kūrėjų bendruomenę, – kalba vyriausias Macromedia PĮ “architektas” Kevinas Linčas. – Naudodamiesi Flex, dabar jie galės sukurti žymiai turiningesnes vartotojų sąsajas, beje, tai daryti jie galės tekstiniais redaktoriais, o juos mėgsta dauguma programų kūrėjų”.

Beje, Flex specializuotų komponentų kūrimo palaikymas dizainerių ir kūrėjų komandoms leidžia geriau sąveikauti vienas su kitu. Dizaineriai, kuriems labiau rūpi vaizdinė dalis, galės sukurti specialią grafinę Flash sąsają ir perduoti ją programuotojams, jo darbą paversiantiems programa. „Mes siekiame to, kad komandos galėtų efektyviai bendradarbiauti viena su kita, – pasakė Linčas. – Dizaino elementai specialiai apibrėžti kaip diskretiniai komponentai, kad juos būtų galima lengvai naudoti pakartotinai”.

Į Flex 1.5 įtrauktas kitų serverinių platformų palaikymas, tarp jų – Oracle Application Server 10g, IBM AIX Unix ir Fujitsu Interstage 6, be to, naujoji versija leidžia programą atlikti ne tik interneto naršyklėje – Macromedia kuriamas Central projektas leis sukurti savarankiškas Flash programas.

Views All Time
Views All Time
2390
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!