Lyg užhipnotizuoti…

Viskas vyksta taip, tarsi kažkas būtų užhipnotizavęs keletą atsitiktinai pasirinktų iš minios žmonių; įspraudė į rankas lagaminėlius su laikrodinėmis bombomis ir nusiuntė į iš anksto numatytus objektus. Viena tokia bombelė sugadintų tik laiptinę. Tačiau kadangi prie šio namo prieina visas zombių būrys su lagaminėliais rankose, į orą išlekia visas pastatas.

Šių dviejų minėtų grupių veiklos skirtumas tas, kad pirmoji panaudojo pavienius kompiuterius, o antroji – vieno universiteto vidaus kompiuterių tinklą (tai padarė naująjį ginklą dar galingesnį). Kai specialistai ištyrė šią subtilią kovinių veiksmų ruošimo Internete taktiką, jiems kilo dar viena hipotezė: tai galėjo būti savotiškas dviejų labiausiai techniškai išprususių hakerių konkursas, kuris vyko tarsi lažybos: kas geriau sugebės išsityčioti iš stambiausių Amerikos internautų kompanijų? Čia pat iškilo ir papildoma versija: kokia nors stambi kompiuterių kompanija nusprendė mesti iššūkį „kiaušingalviams” ir paprašė konkurso dalyvių pademonstruoti savo ekstraordinarinius sugebėjimus.

Beje, visos šios versijos – pernelyg gražios ir kažkuria prasme – romantiškos, kad būtų teisingos. Visiškai aišku, kad hakeriai-diversantai atliko didžiulį darbą, išeikvojo daug jėgų, laiko ir pinigų, kad pasiektų tokių įspūdingų rezultatų. Juk daugelis pralaužtų tinklapių turėjo savas galingas saugumo sistemas – ir kiekvienu atskiru atveju buvo reikalingos ypatingos pastangos jas neutralizuoti. Tyrimas parodė, kad įsilaužimas į Yahoo buvo atliktas, puikiai žinant kompiuterių tinklų vidaus struktūras, aprūpinančias šio tinklapio darbą. Sunku teigti, kad šie labai aukštos kvalifikacijos specialistai eikvojo laiką be kokių nors konkrečių užmačių bei tikslų.

Straipsniai 1 reklama

Ryšium su šiais naujais atradimais pasirodė visa eilė dar įspūdingesnių versijų. Viena pirmųjų, aišku, iškilo nuomonė, kad tinklapių ataka buvo švariai atlikta brokerinė operacija: kažkam prireikė numušti pagrindinių „on-line” kompanijų akcijų vertės kursą. Jei buvo keliami šie tikslai, tai diversantai juos pasiekė: nukentėjusių kompanijų akcijos tikrai nukrito. Tačiau iškilo viena problema, – kad hakerio karo aukų buvo žymiai daugiau, negu tų, kurių akcijos tomis dienomis turėjo paklausą Volstrite.

© Rankas aukštyn!

Views All Time
Views All Time
1667
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

30 − 26 =