Pasaulinės IT bendrovės IBM ir “Hewlett-Packard” (HP) pranešė per 2002 m. uždirbusios milijardines pajamas iš produktų su “Linux” sistemomis. HP paskelbė gavusi 2 mlrd. JAV dolerių pajamų iš “Linux” produktų, IBM – 1,5 mlrd. dolerių.

Be to, IBM atstovai pareiškė, kad “Linux” produktų pardavimas bendrovei buvo pelningas. Pernai buvo teigiama, kad visos investicijos į “Linux” neatsipirko.

Faktai rodo, kad, nors pati “Linux” sistema gali būti įsigyjama nemokamai, iš jos galima gauti pelno. Abi bendrovės – tiek IBM, tiek HP – prekiauja serveriais, naudojančiais “Linux”, ir šia programine įranga bei su ja susijusiomis paslaugomis.

“Microsoft” šiuo klausimu dar kartą patvirtino savo poziciją, kad “Linux” dėl savo panašumo į “Unix” sistemas negali pakeisti galiūnės gaminamų “Windows”. Be to, “Microsoft” nori patraukti atvirojo kodo sistemų vartotojus į savo pusę ir tikisi, kad jie pereis prie “Windows” sistemų naudojimo.

Didžiausią “Linux” sistema veikiančių serverių rinkos dalį yra atsiriekusi HP – ji parduoda 31 proc. tokių serverių. Po jos rikiuojasi “Dell” (21 proc.) ir IBM (17 proc.). visa tokių serverių rinka yra apie 1,4 mlrd. JAV dolerių vertės.

Views All Time
Views All Time
2263
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!