Kompanija SCO Group, kuriai priklauso operacinės sistemos Unix kodas, toliau kaltina Linux kūrėjus. Šį kartą firmos direktorius pareiškė, kad Linux branduolyje aptiktos ištraukos iš Unixware kodo.

Kovo pradžioje SCO Group apkaltino IBM pažeidus taisykles kuriant sprendimus Linux bazėje. Tarp kaltinimų buvo nelegalus informacijos skleidimas, nesąžininga konkurencija, kontrakto sąlygų pažeidimas. Už visa tai buvo pareikalauta milijardo dolerių kompensacijos.

Per tuos du mėnesius SCO Group veltui laiko nešvaistė, o analizavo Linux kodą. Ir, direktoriaus teigimu, ne veltui. Anot jo, buvo vietų, kuriose Linux kodas eilutė į eilutę sutampa su Unixware.

Tačiau pirštu besti į konkrečias vietas firma atsisakė ir publikai belieka spėlioti, ar iš tikrųjų ten viskas taip nukopijuota. Linux bendruomenės šie grasinimai nenugąsdino. Daugelis iš vis mano, kad SCO Group blefuoja ir tokią nuomonę grindžia varginga finansine firmos padėtimi.

Linux branduolio kodą parašė Linusas Torvaldsas. Teigiama, kad tai darydamas jis nesinaudojo Unix kodu. Vieno Linux branduolio kūrėjų Kristofo Helvingo teigimu, Unixware ir Linux kodai yra tokie skirtingi, kad reikėtų nemažo didelio tarpinio sluoksnio, norint šias dvi sistemas priversti dirbti kartu.

Views All Time
Views All Time
2191
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!