LR Konkurencijos tarybos tyrimo duomenimis, UAB “Media Incognito”, valdanti internetinės prekybos svetainę www.level.lt pripažinta pažeidusi Reklamos įstatymą interneto svetainėse www.obuolys.lt, www.music.lt ir www.level.lt skelbusi vartotojus klaidinusią reklamą.

Minėtose svetainėse filmų mėgėjams buvo siūloma įsigyti DVD diskų už teigtą mažiausią kainą Lietuvoje. LR Konkurencijos tarybos sprendimu, toks teigimas pažeidė vartotojų teisę į laisvą perkamų arba paslaugų pasirinkimą ir klaidinančios reklamos įtakoje veikė jų ekonominę elgseną.

UAB “Media Incognito” reklamoje skelbtos DVD diskų kainos “kitur”, su palyginimo informacija “sutaupai”, “įsigyk bet kurio filmo DVD pigiau www.level.lt” pripažintos neteisingomis. Surinkus reikalingą medžiagą paaiškėjo, kad minėtose interneto parduotuvėse DVD kainos ilgą laiką buvo pateikiamos neatsižvelgiant į kainas, kurias skelbia kiti DVD pardavėjai ir parduotuvės internete.

Interneto portalui DVDonline.lt pateikus konkrečių parduodamų DVD kainas, buvo įrodyta, kad filmų mėgėjai užsukę į www.level.lt ir kitas minėtas parduotuves internete, buvo klaidinami skelbiamų kainų skirtumu. Pavyzdžiui, filmo “Babelis” kaina tinklapyje www.level.lt – 18,99 Lt, www.dvdonline.lt – 17,87 Lt, nors atsakovų interneto svetainėje skelbiama, jog kaina kitur siekia net 19,99 Lt. DVD filmo “Ir velnias dėvi Prada” Level.lt nurodoma kaina siekia 28,49 Lt, skelbiama kaina “kitur” – 29,99 Lt, nors DVDonline.lt savo klientams šį filmą siūlo įsigyti už 26,69 Lt ir t.t.

UAB “Media Incognito” įpareigota nedelsiant nutraukti klaidinančią reklamą bei paneigti skelbtą klaidinančią reklamą interneto svetainėse www.level.lt, www.obuolys.lt bei www.music.lt. Už Konkurencijos tarybos laikino draudimo skleisti reklamą nevykdymą arba įpareigojimo paneigti klaidinančią ar neleidžiamą lyginamąją reklamą nevykdymą ar netinkamą jo vykdymą reklaminės veiklos subjektams skiriama bauda nuo 1 iki 20 tūkst. litų.

Skatindama užtikrinti filmų mėgėjų laisvą pasirinkimo teisę, DVDonline.lt visus DVD platintojus ir pardavėjus ragina konkuruoti sąžiningai, neklaidinti pirkėjų ir skelbti tik teisingas prekių kainas.

Views All Time
Views All Time
5131
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!