Mokslo ir meno, šviesos stebuklų paroda ,,Langas į šviesą”

Lapkričio 9 d. – gruodžio 1 d. Vilniui ir visai Lietuvai pristatomas unikalus mokslo, meno ir šviesos reginių spektaklis „Langas į šviesą”. Tai naujas žvilgsnis į mokslą ir mokslinius tyrinėjimus. Juo siekiama parodyti unikalią ir netikėtą įtaką, kurią mokslo žinios daro mūsų kasdieniam gamtos suvokimui, stebint išorinius šviesos ir spalvų kaitos reiškinius. Lankytojai kviečiami atrasti mus supančią šviesą naujoje šviesoje.

Europos Komisijos bendrosios programos aprobuotas projektas „Stella”, pavestas įgyvendinti jo autoriui Insubrijos universiteto (Como miestas, Italija) profesoriui Paolo Di Tarpani. Dabar gimstantis įspūdingas mokslo ir meno, šviesos stebuklų spektaklis-paroda „Langas į šviesą” įjungiamas į Vilniuje organizuojamą tarptautinį šviesos festivalį LUX. Organizatoriai – VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009”, VšĮ „Vilniaus festivaliai”, Vilniaus universitetas, Kvantinės elektronikos katedra ir Lazerinių tyrimų centras. Renginiui „Langas į šviesą” pasirinkta originali erdvė – tūkstančio kv. metrų ploto salės Vilniaus geležinkelio stoties antrajame aukšte. Ten pirmą kartą pasaulyje, natūralūs atmosferos reiškiniai bus atkuriami uždaroje erdvėje.

„Langas į šviesą” – tai 2001 metais Como mieste pradėto darbo rezultatas. Šio projekto įgyvendinime dalyvavo apie šimtas studentų, dėstytojų, menininkų, poetų, aktorių, fotografų ir kt., kurie dirbo vadovaujant profesoriui Paolui Di Trapani. Paskatinta projekto sėkmės ir perspektyvumo, kūrybinė grupė 2003 ir 2005 metais sumontuodavo ir pristatydavo vis daugiau naujų eksperimentų, kuriuos Genujos mokslo festivalyje galėjo pamatyti ir išbandyti skaitlingi lankytojai. Italijoje projektas sulaukė neįtikėtinai didelio susidomėjimo: per 10 projekto dienų spektaklį matė per 7000 lankytojų.

Straipsniai 1 reklama

2005 metais renginio autorius ir režisierius prof. Paolo Di Trapani gavo Europos Sąjungos Marie Curie profesoriaus vietą Vilniaus universitete, Kvantinės elektronikos katedroje ir Lazerinių tyrimų centre. Taip projekto idėja pasiekė Lietuvą.

„Langas į šviesą” – tai naujas žvilgsnis į mokslą ir jo tyrinėjimus. Siekiama parodyti unikalią ir netikėtą įtaką, kurią mokslo žinios daro mūsų kasdieniniam gamtos suvokimui, stebint išorinius šviesos ir spalvų kaitos reiškinius. Tai žingsnis, kurio ligi šiol nebuvo žengęs nei vienas meno ar mokslo muziejus ir kuris veda link gilių ir džiaugsmingų gamtos meno atradimų. O juos išgyvename tada, kai mūsų susidomėjimą stebimais gamtos reiškiniais papildo už jų slypinčių fizikinių dėsnių supratimas. Naudodami į vandenį panardintas kraštovaizdžių imitacijas, kilnojamus vandens akvariumus, šviesą sklaidančius tirpalus, baltos šviesos šviestuvus, lazerius, vandens purkštuvus, cilindrinius stiklo elementus ir mikrosferas, atkuriame įvairius gamtos reiškinius, kurių metu galime stebėti kintančias dangaus, saulės, oro, rūko, šešėlių, debesų, vasaros audrų, vaivorykštės ir t.t. spalvas. Spektaklyje bus imituojami įspūdingi, nekasdieniai optiniai gamtos reiškiniai, kurių daugelis žmonių, išskyrus menininkus, paprastai nepastebi.

Renginys atviras labai plačiai auditorijai. Kiekvienas jo lankytojas atras kažką įdomaus ir ligi šiol nepatirto: nuo pradinių klasių moksleivio, menininko, literato ar fotografo iki fiziko, gamtininko ar, pagaliau, tiesiog pasauliui atviro žmogaus.

Lankytojų grupes, sudarytas iš 20-30 žmonių, po sales lydės ir demonstruojamus objektus aiškins specialiai šiam renginiui paruošti gidai-aktoriai. Kiekvienai salei lankyti bus skirta 15 min., todėl visose septyniose salėse ekskursija truks apie 1 val. 45 min. Lankytojų grupės į renginį bus įleidžiamos kas 30 min.

Įėjimas šiokiadieniais: nuo 16.00 iki 20.00 val., šeštadieniais: nuo 12.30 iki 20.00, sekmadieniais: nuo 10.00 iki 20.00.

Šeimas su vaikais ypatingai kviečiame apsilankyti savaitgaliais nuo 10.00 iki 14.00 val.

Ekskursijos anglų kalba – kasdieną 15.45 val. arba iš anksto užsiregistravus telefonu.

Ekskursijos su vyno degustacija – iš anksto užsiregistravus telefonu.

Bilietus į renginį platina Vilniaus turizmo informacijos centro atstovybės:

• Vilniaus g. 22;

• Didžioji g. 31 (Rotušė);

• Geležinkelio g. 16 (Vilniaus geležinkelio stotis).

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *