Kuo „Linux” skiriasi nuo „Langų”?

„Linux” galima palyginti su dideliu kibiru „Lego” kaladėlių, iš kurių pasistengus galima susikonstruoti beveik bet ką. Tokiu atveju „Windows” būtų graži žaislinė mašina, kuria galima džiaugtis iš karto, vos išėmus iš dėžutės. Bet kai ji nusibos – iš jos nepasidarysi laivo ar lėktuvo.

Be abejo, viskas yra ne taip paprasta, bet šiame palyginime yra daug tiesos.

Modernūs „Linux” paketai jau gerokai palengvino sistemos įdiegimą, suderinimą ir valdymą, bet sudėtingesniems sprendimams vis dar reikia gana daug išmanymo, laiko ir kantrybės. Internete galima rasti didžią galybę įvairiausiems „Linux” sprendimams skirtos informacijos, bet šie aprašymai dažniausiai yra skirti specialistams, ir naujokams susigaudyti bus sunkoka. Kita vertus, „perkandus” sistemą, galimybės yra beveik neribotos. „Windows” daug ką supaprastina, bet kartu ir įkiša vartotoją į gerokai siauresnius rėmus.

Straipsniai 1 reklama

Dėl savo ypatingai lanksčios architektūros „Linux” tinka visiems kompiuteriams, nuo kišenėje telpančių skaitmeninių asistentų iki galingų supersistemų, turinčių šimtus procesorių. „Flopix” vardu pavadinta „Linux” sistema sutelpa į vieną 1,44 MB diskelį, o visų į „SuSE Linux 7.0 Professional” paketo sudėtį įeinančių programų (jų čia yra beveik 2 000) įdiegimui neužteks ir 4 GB.

Lyginant „Linux” su mūsų įprastais „vindauzais” išsamiau, derėtų išskirti dvi skirtingas operacinių sistemų panaudojimo sritis: serverių ir asmeninių kompiuterių valdymą.

Views All Time
Views All Time
2624
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 + 1 =