Jūs turbūt niekad nepagalvojote, kad iš kompiuterių gamintojų arba iš vietos mažmenininkų įsigyta programinė įranga gali būti nelegali, bet būtent iš tokios programinės įrangos ir pelnosi prastos reputacijos gamintojai ir mažmenininkai.

OEM produktų piratavimas

Asmeninių kompiuterių gamintojai arba originalios įrangos gamintojai (Original Equipment Manufacturers – OEM) dažnai su Microsoft yra pasirašę susitarimus, jiems leidžiančius platinti OEM programinę įrangą. OEM programinė įranga yra speciali programinės įrangos versija, kuri turi būti platinama ją iš anksto įdiegus asmeninio kompiuterio kietajame diske – ji įdiegiama kompiuterio gaminimo metu arba susiejama su kompiuterio aparatine įranga. OEM programinės įrangos negalima platinti be atitinkamo asmeninio kompiuterio ar aparatinės įrangos.

Neteisingas kanalo nurodymas: Apsimetinėjimas, kad esi tuo, kuo iš tikrųjų nesi

Kai kurių pavadinimų Microsoft programinė įranga yra gaminama, parduodama ir platinama pagal specialias licencijas, kurios suteikia nuolaidas, ir yra skirta švietimo įstaigoms, kompiuterių gamintojams arba kitiems daug kompiuterių turintiems vartotojams. Neteisingas kanalo nurodymas – tai programinės įrangos platinimas kitiems perpardavinėtojams ar vartotojams, neatitinkantiems sąlygų tam tikroms licencijoms įsigyti.

Akademiniai ir valstybinėms įstaigoms skirti produktai

Akademiniai produktai – tai išsamios Microsoft programinės įrangos versijos, kurias mažesnėmis kainomis gali įsigyti tik tam tikras sąlygas atitinkantys švietimo sistemos vartotojai. Akademiniai produktai yra pažymėti žodžiais “akademinė laida” (academic edition), o jų pakuotėje yra atitinkami dokumentai. Perkant tokią programinę įrangą reikia įrodyti priklausymą švietimo sistemai.

Pagal panašų principą valstybinės įstaigos už ypatingą kainą gali įsigyti produktus pagal Microsoft bendrojo licencijavimo programas.

Fulfillment produktai

Organizacijos, pasirašiusios atvirąją sutartį Open Agreement arba OSL, pagal Microsoft World Wide Fulfillment (WWF) programą gali užsisakyti fulfillment produktų komponentus. Tokie bendrųjų licencijų vartotojai kopijuodami programinę įrangą paprastai negauna diskų ir dokumentų, tačiau prireikus tokius diskus ir dokumentus gali gauti.

Diskai ir dokumentai yra pakuojami į polietileninį dėklą, ant kurio nurodoma, kad šie produktai yra “World Wide Fulfillment” produktai, ir kad jie “Nėra skirti mažmeninei prekybai arba OEM platinimui” (“Not for Retail or OEM Distribution”). Tokių diskų įsigyti negalima neturint Select arba Open licencijos.

Tokio tipo programinė įranga yra tiktai komponentas ir neturi jokios tikros programinei įrangai skirtos licencijos. Prieš įsigydama fulfillment komponentus įmonė pirmiausiai turi nusipirkti licenciją pagal turimą Open, Select arba Enterprise licencinę sutartį. Perkant tokio tipo produktą reikia nurodyti savo licencinės sutarties numerį.

Views All Time
Views All Time
2234
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!