Šeštoji “Hario Poterio” serijos knyga, sumušusi greičiausiai parduodamos knygos rekordą, tapo viena iš geidžiamiausių internetinio piratavimo aukų. Tepraėjus kelioms valandoms nuo jos pasirodymo parduotuvėse, internete pasirodė nelegalios elektroninės knygos kopijos.

Berniuko burtininko gerbėjai, gerai įvaldę technologijų gudrybes, įsigudrino nuskenuoti visą 607 puslapių knygą skaitmeniniu formatu. Nelegali elektroninės knygos kopija pasirodė internete mažiau nei per 12 valandų po to, kai šeštadienį į parduotuvių vitrinas atkeliavo “Haris Poteris ir Negrynakraujis princas”.

Be to, per tokius tinklus kaip “BitTorrent” buvo išplatinta ir knygos audioversija.

Advokatas, pasamdytas rašytojos J. K. Rowling agentų, Christopheris Little pareiškė, kad jo firma labai stengiasi, idant būtų išvengta piratavimo, tačiau pripažino, kad nelegalių kopijų vargu ar pavyks išvengti. Netgi tūkstančiai šios knygos nelegalių kopijų tebus lašas vandenyne, atsižvelgiant į tai, kad per 24 valandas jos buvo parduota 8,9 mln. egzempliorių. Tačiau “Poterio” piratavimo atvejis pasės dar didesnę baimę tarp visuomenės informavimo bendrovių dėl kylančios grėsmės jų verslui.

Neseniai ekranuose pasirodžius populiariausiam vasaros filmui “Žvaigždžių karai: Epizodas III – Sitų kerštas” (“Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith”), piratinė jo kopija žiūrovus pasiekė iškart po premjeros.

J. K. Rowling buvo jau anksčiau įspėjusi dėl galimo nelegalių “Hario Poterio” elektroninių knygų pasirodymo tinklalapyje. “Niekada nepasitikėkite bet kokiais “Hario Poterio” elektroniniais variantais, siūlomais per internetą”, – sausį rašė rašytoja, įspėdama dėl galimų virusų ar apgavysčių.

Piratinės “Hario Poterio” kopijos paplito ir Indijoje, kur gatvės prekiautojai siūlo nelegalias “Negrynakraujo princo” kopijas su didelėmis nuolaidomis.

Views All Time
Views All Time
3892
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!