Dienraštis “Helsingin Sanomat” skelbia, kad bent iš dalies buvo įveikta “Nokia” naujų žaidimų mobiliesiems telefonams “N-Gage” apsauga, nes neteisėtai nukopijuotų žaidimų jau galima parsisiųsti internetu.

Kai kuriuos piratinius žaidimus galima žaisti ir kitais spalvotųjų ekranų telefonais, jei juose naudojama ta pati kaip “N-Gage” operacinė sistema. Tą pačią sistemą turi “Nokia” fotografuojantys modeliai 3650 ir 6600 bei greitai pasirodysiantis “Siemens SX1”.

“(Tokiai) situacijai esame pasirengę ir žinojome, kad žaidimų rinkai būdingas (neteisėtas) kopijavimas palies ir mus”, – sakė “N-Gage” projektui vadovaujantis Ilka Raiskinenas.

Pasak jo, “Nokia” visų pirma nori išsiaiškinti, ar piratams pavyko visiškai įveikti apsaugos nuo neteisėto kopijavimo sistemą. Tai išsiaiškinus bus galima imtis priemonių, padėsiančių minėtą sistemą sustiprinti.

Labiausiai nerimaujama, kad gali susiformuoti piratinių “N-Gage” žaidimų verslas, panašus į neteisėtai nukopijuotų kompaktinių diskų rinką.

I. Raiskinenas nenorėjo komentuoti, kaip mažesni žaidimų pardavimai galėtų pakenkti “N-Gage” projekto pelningumui. Vaizdo žaidimų rinkoje didžiąją dalį apyvartos ir pelno užtikrina programinės įrangos pardavimai, kurie licencijų mokesčių pavidalu taip pat pasiekia programų autorius.

Views All Time
Views All Time
2569
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!