Bendrovės „Dell” vadovas Michaelas Dellas netiesiogiai patvirtino, kad „Intel” neatsisako procesoriaus su 80 branduolių kūrimo planų.

Prieš dvejus metus vykusioje „Intel Developer Forum” konferencijoje „Intel” vykdomasis direktorius Paulas Otellinis pranešė apie sukurtą procesoriaus su 80 branduolių prototipą. Tada jis pareiškė, kad rinką tokie procesoriai pasieks po 5 metų, t.y., 2011-aisiais.

Tuo tarpu Austine (JAV) šią savaitę vykstančiame superkompiuteriams skirtame „Dell” forume SC08 M. Dellas pademonstravo skaidrę, kurioje minimas toks procesorius.

Skaidrėje pavaizduotas eksponentinis procesorių našumo per pastaruosius 30 metų augimas. Grafike matyti, kad nuo 2005 m. procesoriai konkuruoja ne tranzistorių skaičiumi ir savo taktiniu dažniu. Maždaug nuo 2005 m. procesorių gamintojai ėmėsi didinti branduolių skaičių.

Manoma, kad 2 ir 4 branduolių procesoriai bus pakeisti daugiabranduoliniais, tarp jų ir procesoriumi su 80 branduolių. Sprendžiant iš grafiko, jis turėtų pasirodyti po 2010 m., pranešė „CNet”.

Views All Time
Views All Time
632
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!