Indijoje kuriamas kompiuteris už 27 litus

Indijoje kuriamas kompiuteris už 27 litus

Indijos gyventojai artimiausioje ateityje galės įsigyti itin pigų nešiojamąjį kompiuterį, kainuojanti vos 500 rupijų arba apie 27 litus. Panašiai tiek, kiek ir popierinė knyga kainuojantis kompiuteris buvo kuriamas trejus metus.

Šalies vyriausybės užsakymu kuriamas kompiuteris turėtų padėti mažinti vadinamąją skaitmeninę atskirtį ir suteikti galimybes naujomis technologijomis naudotis skurdžiai gyvenantiems žmonėms.

Indijos vyriausybės atstovų teigimu, pirmojo pigaus kompiuterio prototipas turėtų pasirodyti po kelių mėnesių, jis bus skirtas mokymosi reikmėms ir prisijungimui prie interneto.

Vis dėlto technologijų ekspertai abejoja, ar indams pavyks gaminti kompiuterį už tokią kainą, nebent vyriausybė padengtų dalį gamybos kaštų. Pigiausias nešiojamasis kompiuteris, skirtas mokslo reikmėms trečiojo pasaulio šalyse, kainuoja per 200 JAV dolerių (apie 540 litų).

Kita vertus indams jau pavyko nustebinti pasaulį su pigiausiu automobiliu, kainuojančiu apie 5 tūkst. litų ir mobiliuoju telefonu už kiek daugiau nei 30 litų.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

[ca-sidebar id="24091"]