Įmonės masto tinklų OS visų pirmą turi turėti korporatyvinių produktų savybes, tame tarpe:

· išplečiamumą – gebėjimą vienodai gerai dirbti plačiame skirtingų kiekybinių tinklo charakteristikų diapazone,

· suderinimą su kitais produktais, t.y. gebėjimą dirbti sudėtingoje intertinklo heterogeninėje aplinkoje plug-and-play režime.

Korporatyvinė tinklo OS turi palaikyti sudėtingesnius servisus. Panašiai kaip darbo grupių tinklo OS, įmonės masto tinklo OS turi leisti vartotojams dalyti failus, taikomąsias programas, spausdintuvus, be to daryti tai dideliam vartotojų kiekiui ir duomenų apimčiai ir su didesniu našumu. Įmonės masto tinklo OS suteikia galimybę sujungti įvairias sistemas – kaip darbo stotis, taip ir serverius. Pvz., net jei OS veikia Intel platformoje, ji turi palaikyti UNIX darbo stotis, dirbančias RISC-platformose. Analogiškai, serverio OS, dirbanti RISC-kompiuteryje, turi palaikyti DOS, Windows ir OS/2. Įmonės masto tinklo OS turi palaikyti kelis protokolų stekus (TCP/IP, IPX/SPX, NetBIOS, DECnet ir OSI), suteikdama paprastą priėjimą prie nutolusių resursų, patogias servisų valdymo procedūras, įskaitant agentus tinklų valdymo sistemoms.

Svarbiu tokios OS elementu laikoma centralizuota informacinė tarnyba, kurioje saugomi duomenis apie vartotojus ir tinklo padalijamus resursus. Tokia tarnyba, vadinama katalogų tarnyba, užtikrina vieningą loginį vartotojo įėjimą į tinklą ir suteikia jam patogias visų jam prieinamų resursų peržiūrėjimo priemones. Administratorius, esant centralizuotai informacinei tarnybai tinkle, išvaduotas nuo būtinumo užvesti pasikartojamą vartotojų sąrašą kiekviename serveryje, o tai reiškia, išvaduotas nuo rutininio darbo ir potencialių klaidų, nustatydamas vartotojų sąrašą ir jų teises kiekviename serveryje.

Tokios tinklų OS, kaip Banyan Vines, Novell NetWare 4.x, IBM LAN Server, Sun NFS, Microsoft LAN Manager ir Windows NT Server, gali tarnauti kaip įmonės OS, tame tarpe NetWare 3.x, Personal Ware, Artisoft LANtastic OS labiau tinka nedidelėms darbo grupėms.

Views All Time
Views All Time
2311
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!