Dauguma stambių korporacijų ir net vyriausybinių institucijų nuolat yra puolamos kompiuterių chuliganų, tačiau dažnai šios įmonės ir įstaigos nepraneša apie tai valdžios institucijoms. Tyrimo metu išaiškėjo, jog per praėjusius metus kompiuteriniai chuliganai puolė daugiau kaip 90 procentų visų korporacijų, kurių atstovai sutiko atsakyti į specialaus klausimyno klausimus. Tačiau tiktai 34 procentai stambių korporacijų pranešė apie tai valdžios atstovams. Į klausimą, kodėl gi buvo priimtas sprendimas nepranešti apie nusikaltimus, nemažai apklaustųjų pareiškė, jog spaudos pranešimai apie žemą jų kompiuterinių tinklų saugumo lygį gali sukelti jiems didesnių nuostolių negu kompiuterinių chuliganų veiksmai.

“Kibernetinėje erdvėje vyksta kur kas daugiau neteisėtų ir neleistinų dalykų negu korporacijos sako savo klientams, akcininkams, verslo partneriams”, – pareiškė FTB užsakymu tyrimą atlikusio Kompiuterinio saugumo instituto direktorius Patrisas Rapalus (Patrice Rapallus).

Tyrimo dalyvių duomenimis, dėl kompiuterinių įsibrovėlių veiksmų bendri korporacijų nuostoliai sudarė 455 milijonus JAV dolerių. Metais anksčiau nuostoliai dėl minėtų priežasčių sudarė 377 milijonus JAV dolerių.

Views All Time
Views All Time
1464
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!