“Jeigu pažintumėme priešus ir patys save, būtų galima išvengti šimtmečius trunkančių karų”. Tai citata iš Kinų karinės strategijos knygos “Karo menas”, kurią prieš 2,5 tūkstančius metų parašė legendinis San Cu. Ši citata mūsų laikais gali būti aktuali kaip niekada.

Šiuolaikiniame IT – technologijų pasaulyje šis posakis labiausiai tinka kalbant apie kompiuterinių nusikaltimų problemą. Holivudo filmuose hakeriai vaizduojami kaip stiprūs kovotojai už laisvę, kurie kaunasi su represine valdžia ir verslo rykliais. Tačiau realiame gyvenime viskas yra kitaip. Kaip teigia pagrindinis kompanijos Trusecure apsaugos specialistas daktaras Piteris Tipetas (Dr Peter Tippett), kiekvienas Internetinis adresas puolamas 40 – 50 kartų per dieną. Tačiau tai dar ne viskas, kiekvieną adresą taip pat 5 – 10 kartų kiekvieną minutę puola automatinės kompiuterių atakos. Aišku, dauguma atakų yra nekenksmingos arba lengvai atremiamos, tačiau tokio masto problemoms spręsti reikalingi specialistai. Tai kokie žmonės yra hakeriai ?

Žiūrint į visus galimus “hakerio” apibrėžimus šiuo metu galima atrasti milijonus žmonių, kurie juo atitinka. Tačiau dauguma iš jų – vaikai, žaidžiantys su naujausiais hakerių instrumentais, kurie prieinami daugelyje specializuotų tinklapių. Tai vadinamas ” vaikiškas ” braižas.

Hakerių populiacija, kelianti tikrą grėsmę, skaičiuoja apie 11000 žmonių. Jų amžiaus vidurkis nuo 15 iki 30 metų. Viena iš dešimties – moteris. Kaip įprasta, tai įsislaptinę, nebendraujantys žmonės, tačiau yra ir išimčių. Tarp jų pasitaiko ir daug inteligentiškų žmonių, jais gali būti ir Jūsų bendradarbiai, tačiau net neįtarsite, kokios jų “pramogos”.

Kitoje hakerių hierarchijos pakopoje yra puikiai paruošti specialistai, kurie atlieka daugiausiai atakų ir sukuria “instrumentus”, kuriais galima vykdyti kompiuterinius nusikaltimus. Hakeriai per mėnesį sukuria apie 100 naujų programinių instrumentų ir juos platina daugiau nei 11000 specializuotuose ir daugiau nei 1 mln. nespecializuotuose internetiniuose puslapiuose.

Parengta pagal Jerusalem Standart Time informacija

Views All Time
Views All Time
6220
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!