Tarptautinė kompanija LexisNexis, kuri renka finansinę ir asmeninę informaciją apie piliečius, pranešė apie vieną didžiausią slaptos informacijos pavogimo atvejį. Praėjusią savaitę kompanija plačiajai visuomenei pranešė apie tai, kad pavogta 310 000 Amerikos piliečių tarnybinė informacija.

Vertėtų pasakyti, kad tokie vagysčių atvejai gan neaiškūs ir painūs. Daugiausia prieš mėnesį kompanija pranešė, kad pavogta informacija apie JAV piliečius, tačiau tada buvo teigiama, kad iš vieno duomenų bazės filialo pavogta informacija apie 32 000 žmonių.

Bet vakar kompanijos tinklapyje atsirado oficialus pranešimas, kuriame teigiama, kad kompanija informavo dar 278 000 žmonių apie tai, kad informaciją apie juos pavogė nusikaltėliai. Kompanija taip pat tvirtina, kad JAV teisėsaugos organai informuoti apie šį atvejį ir pradėjo nusikaltimo tyrimą.

Šią savaitę visiems nukentėjusiesiems buvo išsiųsti informaciniai laiškai. Kompanijos spaudos tarnybų duomenimis, nei vienas žmogus dėl informacijos nutekėjimo nepatyrė finansinių nuostolių ir nekilo grėsmė jų asmeniniam saugumui.

LexisNexis yra olandų holdingo Reed Elsevier padalinys. Pagrindinė kompanija pranešė, kad tikisi sulaikyti nusikaltėlius, kai šie bandys panaudoti pavogtus finansinius duomenis arba asmenines žinias. Visos holdingo kompanijos federalinėms žinyboms ir ministerijoms renka slaptą informaciją.
Minėtasis pranešimas ne pirmas kompanijos istorijoje. Kaip praneša spaudos tarnyba, į uždarą slaptų duomenų bazę jau buvo įlysta 59 kartus, panaudojant pavogtus slaptažodžius. Pabrėžiamas faktas, kad vagys gavo piliečių socialinio aprūpinimo numerius ir adresus ne įsilauždami į sistemą, o panaudoję legalų priėjimą prie jos. Kompanija taip pat pradėjo vidinį tyrimą.

Views All Time
Views All Time
6989
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!