Mokykla be narkotikų: Bendros žinios apie narkotines medžiagas
Gamtoje yra daug medžiagų, turinčių įtakos žmogaus psichikai, veikiančių narkotizuojančiai. Plačiausiai iš jų žinomi legalūs narkotikai – etilo spiritas, gaminamas iš įvairių maisto produktų ir nikotinas, esantis tabako stiebuose, lapuose. Narkotinių medžiagų yra daržinėje aguonoje, indiškoje kanapėje, kaktusuose, kokamedžio lapuose, kai kuriuose grybuose. Dabartiniu metu daug narkotinių medžiagų gaminama ir dirbtiniu būdu.
Narkotinės medžiagos (narkotikai) – organinės ir neorganinės kilmės medžiagos, veikiančios psichiką ir keičiančios organizmo būseną (nuotaiką, elgesį, klausos ir regos pojūčius ir kt.) bei sukeliančios psichinę ir fizinę priklausomybę.
Narkotinių medžiagų poveikis organizmui priklauso nuo vartojamos medžiagos rūšies, kiekio, žmogaus organizmo individualių savybių. Pagal poveikį jas galima skirstyti į slopinančiąsias, stimuliuojančiąsias ir haliucinogenines.
Narkomanija – liga, pasireiškianti potraukiu nuolat vartoti narkotikus. Tai graikų kilmės žodis “narkė” – suakmenėjimas, “manija” – beprotybė, aistra, kai sutrinka žmogaus psichinė ir fizinė būklė.