Mankšta, nuvejanti senatvę
Įžengus į penktą dešimtį prasideda aukso amžius, tikina specialistai. Žmogus jau puikiai pažįsta savo kūną, supranta jo siunčiamus signalus ir geriausiai moka pasirūpinti savo sveikata. Deja, tik nedaugelis tą iš tikrųjų daro.
„Labai nedaug vyresnio amžiaus žmonių Lietuvoje kasdien mankštinasi ar sportuoja. Dažniausiai tai būna profesionalūs sportininkai ar šokėjai. Jie ir baigę karjerą nori palaikyti formą”, – sakė sporto klubo „Tik Jums” trenerė Irina Butorina. Dažniausias pasiteisinimas yra nugaros ar sąnarių skausmai, neleidžiantys daug judėti. Tačiau tinkama mankšta ne tik nekenkia, bet ir padeda kūnui sustiprėti bei malšina skausmus.
Užtenka 20 minučių kasdien truputį pasimankštinti ir savijauta greitai pagerėja. Du kartus per savaitę klube apsilankanti vilnietė Valentina Garbul tikino, jog be sporto jau negali gyventi.
„Niekada anksčiau nesportavau. Bet dabar, kai man suėjo 50 metų, supratau, kad palaikyti formą reikės papildomų pastangų”, – pasakojo Valentina. Atėjusi į klubą šokti tango, ji greitai susidomėjo mankštos pratimais, skirtais žmonėms nuo 40 metų. Valentina sutiko pademonstruoti kelis paprastus pratimus, kuriuos galima atlikti ir namie. Ji įspėjo, kad svarbiausia yra neskubėti ir nesikankinti.
„Jei skauda kelio sąnarį, nebūtina stengtis visiškai ištiesti koją. Užtenka tiek, kiek kūnas leidžia”, – perspėjo I.Butorina. Ji priminė, kad vyresniems žmonėms reikėtų vengti šuoliukų ir patarė prieš pradedant sportuoti būtinai pasitarti su gydytoju ar profesionaliu treneriu.