„Kai ką mes slepiame tam, kad paryškintume“, – sakė Montenis. Moteriškų apatinių drabužių mados egzistuoja nuo civilizacijos atsiradimo pradžios. Jas lėmė daugybė veiksnių: dėl visuomeninių pokyčių (moterų savigarbos jausmo kitimas, hipių ir feminizmo judėjimai, apatinio trikotažo parodų atsiradimas, bendrų viso mados bruožų ir kitimas ir kt.), naujų medžiagų, naujų technologijų atsiradimo, gamintojų konkurencijos.

Istorija

Antrajame tūkstantmetyje egiptietės vilkėjo lengvas palaidines, kurios, užuot pridengę, palikdavo neuždengtas moters krūtis.

Korsetas – itin moteriškas apatinis drabužis, kuriuo iki šiol be galo žavimasi. Pirmieji korsetai atsirado dar antikos laikais. Tai buvo odiniai raiščiai, skirti prilaikyti ir liekninti biustui. Dėvimi jie buvo dviem būdais – aptempiant ant krūtinės ar po ja.

Moteriškas keliaraištis šiuo metu dėvimas tik kaip erotinis aksesuaras. Kai kuriose šalyse dar išlikęs paprotys dovanoti keliaraištį nuotakai, numauti keliaraištį nuotakai nuo kelio po stalu arba mesti jį pabroliams – kuris sugaus, tas pirmasis ves.

Kažkada keliaraištis buvo itin madingas. Štai kaip rašo F.Rablė: „Damos dėvėjo ryškiai raudonus pantalonus, trijų pirštų virš kelių ilgio. Keliaraištis buvo tokios pat spalvos kaip ir pantalonai ir suverždavo koją iš visų pusių“.

1348 m. Anglijos karalius Eduardas III netgi įsteigė Keliaraiščio ordiną. Anot legendos, Salisberio grafienė pokylyje pametė keliaraištį. Nuo to laiko šis aksesuaras itin išpopuliarėjo.

Liemenėlės atradimo data būtų galima laikyti 1889 m., kai Ermine Kadol pristato savo korsetų gamykloje korsetą su viršuje pritaisytais kaušeliais, kuriuos iš viršaus prilaikė satino juostos. Tuomet šis kūrinys buvo pavadintas „Le Bien–Etre“, išvertus – „palaima“.

1903 m. Paryžiaus medicinos akademijoje buvo išmėgintas pirmoji pasaulyje liemenėlė, kurią sukūrė daktarė Goš Saro. Ji sukūrė liemenėlę, nukirpdama korseto dalį.

XX a. , ypač po 1-ojo pasaulinio karo atėjo laisvės metas. Moterys dėvi laisvesnius patogius apatinius drabužius. Korsetai tampa minkštesni, po kiek laiko juos pakeičia bando, panašūs į liemenėles, kurias moterys dėvėjo antikos laikais. 1932 m. liemenėlės forma keičiama, daugiau dėmesio kreipiant į kaušelių gilumą.

Dabartis

Šiuolaikinė moteris mieliau renkasi patogų apatinį trikotažą, tačiau norėdama gundyti, renkasi ir istoriškai senus gundymo drabužius.

Neseniai lietuviškajame internete atsidarė pirmoji elektroninė lietuviškoji erotinio moteriško trikotažo parduotuvė – www.eliteshop.lt.

Elektroninės parduotuvės savininkas Sergejus Rodionovas, nusprendęs prekiauti erotiniu trikotažu per internetą, sako, kad tokio pobūdžio prekes įsigyti per internetą patogiau, ypač žmonėms, kurie viešai tai daryti gėdijasi.

Prekės internete pristatomos su išsamiais aprašymais ir nuotraukomis. Galima pasirinkti noria dydį (taip pat ir nestandartinį), norimą spalvą. Šiuo metu parduotuvėje pristatomi prestižinės firmos „Shirley of Hollywood“ korsetai, triko, biustjė, kombinezonai, naktiniai, erotinės suknelės.

Parduotuvės lankytojai gali kiekvieną prekę įvertinti, parašyti komentarą. Tokiu būdu skatinamos pirkėjų diskusijos.

Pirkėjui užsisakius prekę, el. paštu išsiunčiamas laiškas, patvirtinantis, kad užsakymas priimtas. Tuomet su juo susisiekia administratorius, kuris pasitikslina užsakymą.

Sumokėti už užsisakytą prekę reikia per 3 dienas. Tai galima atlikti keliais būdais: atsiskaitant grynaisiais kurjeriui; pervedant pinigus į parduotuvės sąskaitą; pašte atsiimant prekę. Prekę galima įteikti ir kaip dovaną, tereikia pildant užsakymą nurodyti gavėjo adresą. Siūloma pridėti ir sveikinimo žodžius.

Parduotuvėms, prekybos firmoms ir privatiems asmenims „Elite Shop“ taiko nuolaidas perkant urmu.

Views All Time
Views All Time
3042
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!