Ką turėtumėte žinoti apie parfumeriją – 1 dalis

Ar egzistuoja kvepalai blondinėms ir brunetėms?

Ne. Ankstesniais laikais manyta, kad brunetėms vertėtų rinktis saldžius sunkius aromatus, o jaunoms blondinėms – gaivius gėlių aromatus. Šiuo metu taip nebemanoma.

Svarbiausia pabrėžti savo stilių ir individualumą:

Straipsniai 1 reklama

romantiškas, dalykinis, ekstravagantiškas ar klasikinis – svarbiausia, kad jį lydėtų tinkamas aromatas.

Kaip greitai pavargsta nosis, „degustuojant“ naujus aromatus?

Pakankamai greitai. Jeigu kvepalai yra skirtingų tipų, lyginti galima 5-6 aromatus, jeigu kvepalai gana panašūs, tai 2-4. Pradėti geriausia nuo lengvų aromatų ir pabaigti sunkesniais – jie greičiau nuvargina nosį. Bandant naują aromatą, reikalingas laikas, kad aromatas atsiskleistų.

Ar egzistuoja ryšys tarp žmogaus charakterio ir kvapais?

Psichologai tyrė žmogaus charakterio ir kvapų sąryšį, ir buvo priėję prie išvados, jog gaivūs, spalvingi tonai, išsiskiriantys tiesioginiu poveikiu, pavyzdžiui, kvepalai Diorissimo iš Christian Dior, tenkina ekstravagantiškų, drąsių aktorių skonį, tuo tarpu rytietiški, paslaptingi atspalviai, pavyzdžiui, Cinnabar iš Estee Lauder, tinka mažiau ekspansyvioms moterims, mėgstančioms tet-a-tet pokalbį intymioje aplinkoje.

Pudros prieskonis, kuris lyg apgaubia kūną apsauginiu apdangalu, charakteriškas, pavyzdžiui, Ombre Rose (Jean-Charle Brosseau), pasirenkamas dažniausiai emocionalių moterų, savimylų, visada šiek tiek infantilių ir mėgstančių žiūrėtis į veidrodį. Vaisių-gėlių natos, esančios, pavyzdžiui, Deсi-Dela iš Nina Ricci, geriausiai tinka aktyviems, optimistiškiems charakteriams, o šipro Pour Monsieur iš Chanel patraukia ambicingų, pripratusių pasiekti savo užsibrėžtą tikslą, žmonių dėmesį; balzaminį aromatą Parfum Sacre firmos Caron paprastai renkasi užsidarę, užsisklendę žmonės, mėgstantys eiti nežinomais keliais.

Šie palyginimai ir apibendrinimai kažkam gali pasirodyti visai nepagrįstais, tačiau reikia turėti omeny, kad kvapų (aromatų) psichologija dar tik pradėjo vystytis.

Kaip tinkamai saugoti kvepalus? Koks kvepalų galiojimo laikas?

Vidutiniškai kvepalų galiojimo laikas – 3 metai, uždarytame flakone, ir nuo 6 iki 18 mėnesių pradėjus juos naudoti. Tačiau, netinkamai suagojant, kvepalai gali sugesti ir po savaitės! Kaip to išvengti?

Visų pirma, atminkite, kad parfumerija turi 3 aršiausius priešus – šviesa, šiluma ir drėgmė. Visi jie greitai suardo kvepalų formulę ir kvepalai sugenda. Kad to išvengtumėte, reikia saugoti parfumą jų originalioje pakuotėje, kiek įmanoma toliau nuo bet kokių šilumos ir šviesos šaltinių! Jokiu būdu nesaugokite parfumeriją vonios kambaryje! Geriausia vieta – koks nors komodos stalčius mažiausiai lankomoje Jūsų namų vietoje.

Kaip tinkamai naudoti parfumerija?

Kvepalus reikėtų paskirstyti tiesiogiai ant švarios sausos odos (už ausų, ant kaklo, po krūtine, alkūnių sulenkimuose, vidinėse riešų pusėse). Kaip sakė Coco Chanel „Kvepinkite tas kūno vietas, kur norėtumėte, kad Jus pabučiuotų“. Galima kartais pakvepinti plaukus, jeigu Jūs nebijote jų išsausinti.

Drabužius kvepinti reikia tik tuo atveju, jeigu Jūs alergiški kokiems nors kvepalų ingredientams – efektas nebus toks pat (juk aromatas visiškai atsiskleidžia tik esant tiesioginiam kontaktui su oda), be to, ant drabužių gali likti dėmės. Jeigu Jūs ruošiatės leisti laiką kaitrioje saulėje, naudokite nealkoholinį Jūsų parfumo variantą, kad išvengtumėte nudegimų.

Kuo skiriasi vyriškas parfumas nuo moteriško?

Vyriški aromatai vengia gėlių ir vaisių (uogų) natų ir, atvirkščiai, akcentuoja medienos ir žalumynų atspalvius. Vyriška parfumerija, kaip taisyklė, – odekolonai ir tualetiniai vandenys, bet pastarųjų koncentracija yra daug didesnė negu analogiška prekė moterims, ir labiau atitinka parfumuotą vandenį (tualetinius kvepalus).

Tai siejama ne tiek su nuomone, kad vyrams nederėtų labai kvepintis ar nepadoru turėti labai gražią dėžutę ar flakonėlį, kiek su patogumo samprata: vyrams svarbiau esmė, o ne apipavidalinimas, o moterims vis dėlto produkcijos išorė yra tokia pat svarbi , kaip ir pats aromatas. Todėl vyriški aromatai pasirodo, kaip taisyklė, didelėse flakonuose su purškikliu, kad vyrams nereikėtų labai dažnai vaikščioti po parduotuves (ko daugelis jų nemėgsta).

Aromatas „uniseksas“ – kas tai?

Ar galima parfumerija naudotis vaikams? Jeigu Jūsų vaikas nealergiškas, galima pradėti naudoti parfumeriją nuo 3 metų, pageidautina nealkoholinę, kad nepersausintumėte jo odą. Dabar vaikiškos parfumerijos rinka plečiasi, yra daug nuostabių aromatų, kurie pabrėš Jūsų mažylio ar mažylės žavesį.

Be to, parfumerija patiems mažiausiems tinka ir suaugusiems, kurie mėgsta gaivius neįkyrius aromatus. Reikėtų pasakyti, kad nebūtina apsiriboti vaikiška parfumerija – mažiems tiks ir lengvi citrusiniai, gėlių-vaisių arba tiesiog gėlių aromatai, jeigu jų kvapas yra neįkyrus ir lengvas.

Views All Time
Views All Time
1737
Views Today
Views Today
1

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

+ 15 = 22