Kailių karalienė turi dvejus kailinius

asos silver faux fur with oversized collar Straipsniai.lt

Įžymybes puošianti stilistė Aušra Paliulienė įsitikinusi: pagal kailinius nesunku nuspėti, kuriame šalies mieste gyvena moteris.

Jos sukurtais kailiniais puošiasi radijo ir televizijos laidų vedėja Skaiva Jasevičiūtė, dainininkės Atlanta ir Taja, krepšininko Roberto Javtoko žmona Vilma. Jos kailiniais vilki ir garsios Maskvoje gyvenančios moterys. Ji – Aušra Paliulienė. Stilistė ir kailių salono Vilniuje „R/Sette” bendraturtė.

Renkasi įdomesnį dizainą

Straipsniai 1 reklama

Kailinius Lietuvos ir Rusijos rinkai kurianti stilistė A.Paliulienė tvirtina pastebėjusi, jog kaunietės ir klaipėdietės mieliau renkasi originalesnio dizaino, įvairių faktūrų, spalvų, įvairiomis detalėmis išpuoštus kailinius. Vilnietės pirmenybę teikia santūresniems modeliams.

„Ilgai stebėjau Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos žmones. Kaunietės ir klaipėdietės visuomet mėgo išsiskirti, jos negaili nei laiko, nei pinigų norėdamos gerai atrodyti. Todėl nesunku atpažinti, iš kurio miesto yra gatve einanti kailinius dėvinti moteris. Sostinės gyventojos mieliau renkasi klasikinio stiliaus, santūrių, tamsių spalvų kailinius”, – pabrėžė stilistė.

Jos teigimu, laikinojoje sostinėje arba uostamiestyje gyvenanti moteris rinktųsi kailinius, dekoruotus juoda lakuota oda, o vilnietė – gaminį iš neblizgios matinės tokios pačios spalvos odos.

Sostinės gyventoja pirmenybę teiktų iš paprastos lapės kailio pasiūtiems kailiniams, o kaunietė ir klaipėdietė – juodsidabrės lapės kailiniams.

Mėgstančios išsiskirti moterys taip pat noriai renkasi auksuotą, sidabruotą arba krokodilo imitacijos odą.

„Šiandien labiau madinga rinktis ne kailinių spalvą, o faktūrą”, – patarė A.Paliulienė.

Šiuo metu itin paklausūs įvairaus dydžio iš kailių pagaminti aksesuarai, kuriuos galima prisegti kaip pakabutį prie rankinės, diržo ar net mašinos raktų.

Stilistės teigimu, kitą sezoną madingi bus juodsidabrės lapės, įmantriais siuviniais puošti, iš skirtingos odos faktūros pasiūti kailiniai.

Kitąmet bus madingi ir kailiniai su trijų ketvirčių rankovėmis.

Paprastai lapei – ne

A.Paliulienės pastebėjimu, šiemet Rusijoje labai madingi kailiniai, pasiūti derinant kelių rūšių kailius, naudojant tam tikros rūšies kailių ir odos derinius, pavyzdžiui, originaliai atrodo su lapės kailiu suderinta oda, juodos lakuotos odos detalės. Paklausūs ir įvairiais raštais išsiuvinėti kailiniai.

Ypač madingi trumpi kailio bolero. Tai iškilmingoms šventėms skirti modeliai, dekoruoti organza, gipiūru ir kitais prabangiais bei aukštosios mados kūrėjų vertinamais audiniais.

Rusijos moterys pirmenybę teikia juodiems, ypač juodsidabrės lapės, kailiniams. „Šie kailiniai siuvami iš juodsidabrių lapių, kurios yra specialiai auginamos Suomijoje, nes ten – tinkamiausias klimatas. Jei pasakytum rusei, kad kailiniai pasiūti iš paprastos miškinės lapės kailio, būtų blogas tonas”, – pasakojo apie turtingų svetimtaučių požiūrį į madą A.Paliulienė.

Jos teigimu, turtingos Rusijos ponios ypač vertina trumpus, figūros privalumus išryškinančius kailinukus. Tokio ilgio kailiniai praktiški ir patogūs daug keliaujančioms, automobilį vairuojančioms dailiosios lyties atstovėms.

„Jei rusės turi galimybę rinktis kelių ilgių ir modelių kailinius, jos įsigyja kuo trumpesnius. Tačiau nevengia ir ilgesnių kailinių, ypač iš audinės kailio”, – pasakojo viena salono „R/Sette” savininkių.

Vertina praktiškumą

Lietuvės labiau linkusios dėvėti paprastesnio dizaino ir tamsesnių spalvų kailinius. „Ne visos lietuvės gali sau leisti įsigyti kelerius kailinius vienam sezonui. Jos renkasi praktiškesnius, santūresnius, kasdienai ir iškilmingesnėms progoms tinkančius kailinius. Turtingos rusės įsigyja ir ilgus, ir labai trumpus, iki liemens, kasdien dėvėti tinkamus kailinius”, – pasakojo A.Paliulienė.

Jos teigimu, priešingai nei rusės, lietuvės kol kas atsargiai renkasi juodsidabrės lapės ar iš juodos lakuotos odos sukurtus kailinius. Jų spintose vietą sunkiai atranda ir iš kailio pasiūtos liemenės, kurias rusės tiesiog dievina.

Dažniausiai lietuvės renkasi iš rudosios lapės, usūrinio šuns, bebro kailių sukurtus kailinius. Taip pat labai vertinami „dvigubi” kailiniai, kurių vidus pasiūtas iš vienokios rūšies kailio ar odos, o išorė – iš kitos. Pavyzdžiui, vidinėje kailinių pusėje gali dominuoti leopardo ar tigro kailio imitaciją primenantis kailis, o išorinėje – vyrauti tamsesnės spalvos kailis arba oda. Derinti dviejų ar daugiau rūšių kailius arba odos rūšis – labai madinga. Ypač, jei oda faktūrinė.

Turi dvejus kailinius

Kaip išsirinkti tinkamus kailinius? Su šiuo galvosūkiu susiduria dauguma pirkėjų, peržengusių kailių namų slenkstį.

A.Paliulienė patarė pirmiausia išklausyti dizainerio rekomendacijų. Kitas svarbus žingsnis pradedant dėvėti kailinius – „susigyventi” su kailiu, iš kurio jie bus siuvami.

Nedidelę kailio skiautę galima užsimesti ant peties, darbe pasverti ant kėdės, mašinoje ant sėdynės, kad kailis nuolat būtų prieš akis. „Svarbiausia, kad žmogus pajustų iš kailio dvelkiančią šilumą”, – įsitikinusi stilistė.

Kailių karalystėje gyvenanti A.Paliulienė nusišypso, išgirdusi klausimą, kokius kailinius dėvi ji pati.

„Aš turiu tik dvejus kailinius. Vieni – ilgi, kiti – trumpi, sportinio stiliaus iš audinės kailio pasiūti kailinukai. Pastarieji yra patogūs ir praktiški. Kai pirkėjams siūlau trumpus kailinius, tiesiog negaliu pati tokių neturėti”, – paaiškino moteris.

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *