Apie regbį
|

Apie regbį

Regbis. Sportinis žaidimas, turintis futbolo, rankinio, lengvosios atletikos, imtynių elementų. Žaidžia 2 komandos po 15 žaidėjų ir 7 atsarginiai. 100 m. ilgio ir 69 m pločio aikštėje, kurios galuose yra H formos vartai. Tikslas laimėti kuo daugiau taškų: nunešti kamuolį į varžovų komandos zoną (įskaitinį plotą) ir jį prispausti arba įmušti į vartus (tarp virpstų ir virš skersinio). Burtų keliu kamuolį laimėjusi komanda mačo pradžioje spiria kamuolį nuo aikštės centro priešininkų pusės link. Kamuolys turi kirsti priešininkų 10 m liniją, kad žaidimas prasidėtų. Kamuolys rankomis negali būti perdavinėjamas į priekį (tik atgal) arba smūgiuojamas kojomis (bet kuria kryptimi). Kai atakuojanti komanda prispaudžia kamuolį priešininkų įskaitiniame plote ji pelno 5 taškus ir tuomet galima pelnyti papildomus 2 taškus spiriant kamuolį į vartus. Vietą, kur statyti kamuolį pasirenka smūgį atliekantis žaidėjas, jis gali pasiringti atstumą nuo vartų, tačiau kamuolys turi būti statomas toje linijoje, kur jis buvo prispaustas. Jei smūgis taiklus, skiriami papildomi du taškai, jei ne – skiriami tik 5 taškai. Kamuolį ties vidurio linija į žaidimą gražina komandos pelniusios įvartį priešininkai. Jei kamuolys į vatus įspiriamas po baudos smūgio (spiriama iš tos vietos kur buvo padaryta pražanga, prasižengusios komandos žaidėjai negali trukdyti) komandai skiriami 3 taškai. Be to, komanda bet kada gali bandyti įspirti kamuolį į vartus žaidimo metu už tokį smūgį irgi skiriami 3 taškai. Komanda mačo pabaigoje turinti daugiau taškų, tampa nugalėtoja.

Regbio klubas “Kuršiai”
|

Regbio klubas “Kuršiai”

Regbio komanda “Kuršiai” įkurta 1978 m. Regbininkai per tą laikotarpį iškovojo daug gražių pergalių. Tai LTSR čempionato prizininkai, Žalgirio SSD žaidynių prizininkai, Dariaus ir Girėno taurės turnyras. Dėl finansinių problemų komanda nedalyvavo LR (Lietuvos Respublikos) čempionato 1992-95 m. varžybose. 1995 m. didelių pastangų dėka komanda vėl buvo sukomplektuota. Sudalyvavo 5-iose PLSŽ (Pasaulio Lietuvių Sporto Žaidynės), užimta 5-ta vieta. Pradėta dalyvauti nuolatiniame LR čempionate. 1997 m. iškovota mažoji Regbio Taurė, užimta aukšta 4-ta vieta LR čempionate ir iškovota teisė žaisti A grupėje, 1998 m. mažoji Regbio Taurė. Lietuvos regbio čempionate A grupėje laimėti bronzos medaliai. 1999 m. Lietuvos regbio čempionate užimta III vieta, todėl komanda iškovojo teisę atstovauti Lietuvos Respubliką Baltijos regbio lygoje. Klubas vienija 50 regbio žaidėjų ir veteranų. Vaikų, jaunučių, jaunių komandose treniruojasi apie 100 vaikų ir jaunuolių. 1999 m. LRČ pirmenybėse vaikai gimę 1988-89 m. užėmė III vietą, vaikai gimę 1986-87 m. užėmė II vietą, vaikai gimę 1984-85 m. užėmė III vietą, jaunučiai gimę 1982-83 m. užėmė III vietą. Klubo žaidėjai, pradedant suaugusiais ir baigiant vaikais, yra kviečiami į Lietuvos rinktines ir atstovauja mūsų šalį užsienyje. Suaugusių rinktinei yra atstovavę šie “Kuršių” regbininkai: T.Milkontas, T.Bieliauskas, K.Jukna, K.Verpečinskas, G.Vilkaitis.

Regbio klubas “BaltRex”: entuziazmas ir ištikimybė tradicijoms
|

Regbio klubas “BaltRex”: entuziazmas ir ištikimybė tradicijoms

Ištikimybė tradicijoms – pagrindinis regbio klubo “BaltRex” bruožas, išlikęs nuo pat jo įkūrimo. Komanda išsiverčianti gan kukliu net ir Lietuvos mastais biudžetu, liūto dalį kurio tradiciškai dengia ištikima klubo rėmėjas UAB “Putokšnis”, aikštelėje sužiba geru savo žaidimu. Tačiau net ir prarasdamas savo geriausius žaidėjus, klubas sugeba atsitiesti, vėl susiburti į vieną kumštį ir nepailsdamas siekti naujų aukštumų. Ištisus metus prie “BaltRex” komandos vairo stovi Augustas Taralis (1962), nuo 2000 m – Lietuvos nacionalinės jaunių rinktinės vyriausias treneris. Komandos strategas negaili jėgų žvalgydamasis, atrinkdamas bei augindamas naujus talentus savo komandai. Tradiciniai “BaltRex” kozeriai: komandinis žaidimas, aktyvi gynyba ir… geras treneris. Regbio klubas “BaltRex” 2001 ir praeitais metais buvo Lietuvos regbio 7- ių žaidimo čempionai, nuo 2000 metų klubas Lietuvos 15- os regbio turnyre pastoviai užima 2- ą vietą. Regbio klubas “BaltRex” gali pasigirti ne tik Lietuvoje pasiektais rezultatais. Klubas užėmė pirmą prizinę vietą Švedijoje vykusiame Baltijos regbio 7- ių čempionate.

Šiaulių regbio istorija
|

Šiaulių regbio istorija

Praėjo daug metų, kai į Šiaulius atkeliavo egzotiškas žaidimas – regbis. Su neįprastos “H” formos vartais, su dar keistesniu žaidimui ovalo formos kamuoliu, su trisdešimt vyrų, besigrumiančių aikštėje. Prieš gerą ketvirtį amžiaus atvyko regbis, ėmė ir pasiliko Šiauliuose, matyt, visiems laikams. Pirmoji informacija apie regbį išspausdinta Šiaulių miesto laikraštyje “Raudonoji Vėliava” 1973 m. Spalio 5 d. Autorius – F. Paškevičius. Informacijų, straipsnių apie regbį miesto ar respublikos spaudoje buvo rašoma daug. Susidomėjimą naujuoju žaidimu parodė dviračių ir variklių gamyklos “Vairas” sporto metodininkas V. Žymančius. Tuo metu gamyklos direktoriumi buvo V. Narijauskas, vyr. buhalteris – V. Petrovas, profsąjungos komiteto pirmininkas – E. Vileikis. Sporto kolektyvui vadovavo V. Motiejūnas. Miesto sporto komiteto pirmininku buvo A. Skarbalius, vėliau – S. Kalvinis. Mieste pasirodė pirmieji skelbimai, kviečiantys į regbio sekciją. Pradžia buvo kaip niekad sunki. Kaip prisimena Feliksas Paškevičius “Paskelbtą valandą stadione laukiu atvykstant pirmųjų norinčių treniruotis. Dairausi, niekas neateina, nieko nematyti.