2003 m. rudenį Lietuvos žaliųjų judėjimas netikėtai gavo šaukimą į Kauno apylinkės teismą del žalos atlyginimo pil. A.Bakutienei, kadangi minėta pilietė civiliniu ieškiniu kreipėsi į teismą ir manė, kad 2003-05-29 vykusio piketo metu, Lietuvos žaliųjų judėjimas kartu su vietinėmis gyventojomis V. Gintautiene (1961 gim.) ir A.Barakūniene (1947 gim.), išvertė jai priklausančią 127 metrų ilgio 2 m aukščio medinę tvorą ir padarė virš 4000 tūkst. litų civilinę žalą. 2004 m. balandžio 30 d. Kauno apylinkės teisme (teisėja V. Baškienė) paskelbė sprendimą. Iš surinktos byloje medžiagos ir liudytojų parodymų teismas nustatė, kad ta aplinkybė, jog Lietuvos žaliųjų judėjimas įstatymų nustatyta tvarka organizavo ir dalyvavo pikete, protestuodamas prieš tvoros Sukilėlių prospekte pastatymą ir medžių naikinimą, dar nereiškia, kad yra kaltas dėl tvoros nugriovimo. Sprendime pažymima, kad piliečiai turi teisę rinktis į taikius susirinkimus (LR Konstitucija 36 straipsnis).

Teismas išteisino Kauno miesto Sukilėlių prospekto gyventojas ir Lietuvos žaliųjų judėjimą, nes byloje nebuvo ir negalėjo būti įrodymų, kad žalieji vertė tvorą ar atliko kitus neteisėtus veiksmus.

Keisčiausia šioje Sukilėlių prospekto tvoros griovimo istorijoje tai, kad tvoros savininkė A.Bakutienė norėjo lengvai pasipelnyti iš sunkiai materialiai gyvenančių žmonių: V.Gintautienės ir A. Barakūnienės bei visuomeninės žaliųjų organizacijos. V. Gintautienė šiuo metu yra bedarbė. A. Bakutienė teisme nurodė, kad visas tvoros lentas dvi moteriškės ir žalieji sulaužė, dėl ko tos lentos atsidūrė sąvartyne. Visgi teismas nepatikėjo tokia antgamtiška dviejų moteriškių ir žaliųjų jėga, todėl sprendime konstatavo, kad “iš rašytinių įrodymų, filmuotos medžiagos matyti, kad tvora aptverta 2 m ilgio storomis lentomis. Tikėtina, kad dalis lentų ardant tvorą buvo sulaužyta, tačiau byloje nėra įrodymų, jog visos lentos buvo sulaužytos ir kad jų nebuvo galima panaudoti kitur, juolab, kad išvežusiai lentas iš sklypo bendrovei, kuriai vadovauja ieškovės sutuoktinio tėvas ir kuri užsiima statybos darbais, ieškovė už lentų išvežimą nemokėjo”.

Štai į kokias situacijas įstumia korumpuoti Kauno miesto savivaldybės ir Kauno apskrities viršininko administarcijos valdininkai. Jie privatizuoti žaliąsias miesto zonas, kurios yra gyvybiškai svarbios daugiabučių namų gyventojams, ir provokuoja juos gintis neteisinėmis priemonis (pvz., griaunant tvoras). O tuo metu “elitas” žaidžia apkaltą ir visiškai nesirūpina parastų žmonių reikalais. Taip pat apgaudinėjami ir verslininkai, kurie nusiperka tokius sklypus, o po to būna priversti kariauti su vietiniais gyventojais, kurie kol kas naudoja tik bulves, tuščius butelius ir kirvius…tvoroms griauti. Stebint aukščiausių valdžios sluoksnių atstovų elgesį, galima daryti vienintelę išvadą, kad daugiabučiuose namuose, jų požiūriu, gyvena “runkeliai”, kurie geriau gyventi nenusipelnė. Kažkaip nesigirdi balso ir Kaune išrinktų garsių Seimo narių, kurie prieš kiekvienus Seimo rinkimus garsiai rėkauja apie kovą su mafija.

2004 balandis Nr.8 (212)
“Žalioji Lietuva”

Views All Time
Views All Time
1433
Views Today
Views Today
1
Jūs jau balsavote!